czwartek, 15 października 2020 10:56

26 nowych zakażeń i 1 zgon

 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych przypadkach koronawirusa, które zostały potwierdzone w regionie. 

Jak poinformował WUW w czwartkowe przedpołudnie, na terenie kraju potwierdzono rekordową liczbę przypadków zakażeń - 8099. Z tego aż 835 zlokalizowanych jest na terenie Wielkopolski, a 26 z nich w powiecie gnieźnieńskim. Najwięcej przypadków od dłuższego czasu notowanych jest w powiecie poznańskim - tylko dziś 313.

Nowe przypadki, o których informuje WUW dla terenu powiatu gnieźnieńskiego, to 13 mężczyzn w wieku od 22 do 68 lat, a także 10 kobiet w wieku od 37 do 71 lat. Ponadto jest trójka dzieci - dwie dziewczynki i chłopiec. Wszyscy przebywają w izolacji domowej prócz 71-letniej kobiety, która znajduje się w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

Ponadto odnotowano także kolejny zgon - w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu zmarł 71-letni mężczyzna z powiatu gnieźnieńskiego. Jest to 9 śmiertelny przypadek w naszym regionie.

Jak poinformował WUW, od 16 października zmieni się sposób podawania informacji o osobach zakażonych - będzie to tylko jeden raport, gdzie będą podane ogólne liczby oraz suma wszystkich zakażonych w regionie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane