sobota, 17 października 2020 11:24

Biskup Wojtuś z koronawirusem - znajduje się w szpitalu. Prymas na kwarantannie

 
Biskup Wojtuś z koronawirusem - znajduje się w szpitalu. Prymas na kwarantannie archiwum redakcji

Kuria Metropolitalna poinformowała, że biskup senior Bogdan Wojtuś znajduje się w szpitalu w związku z zakażeniem koronawirusem.

W sobotnie przedpołudnie Kuria Metropolitalna poinformowała na stronie Archidiecezji Gnieźnieńskiej, że bp Bogdan Wojtuś jest wśród osób zakażonych i obecnie przebywa w szpitalu.

- Z przykrością informujemy, że badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dały pozytywny wynik u bp. seniora Bogdana Wojtusia, emerytowanego biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej. Ksiądz biskup jest w chwili obecnej hospitalizowany. W minionym tygodniu nie pełnił publicznej posługi. Prosimy o modlitwę w Jego intencji, a także za wszystkich chorych i cierpiących z powodu trwającej pandemii - informuje Kuria.

Jak dalej dodano w komunikacie: - W związku z kontaktem z bp. seniorem Bogdanem Wojtusiem w kwarantannie domowej przebywa Prymas Polski abp Wojciech Polak, a także osoby, które miały z biskupem seniorem styczność.

W sobotnie przedpołudnie Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o 8 kolejnych przypadkach zakażeń z terenu powiatu gnieźnieńskiego - wszystkie osoby znajdują się w izolacji domowej.
 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Marek Bartkowicz niedziela, 18 października 2020 20:30 napisane przez Marek Bartkowicz

  Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode Złego. Amen.

 • Link do komentarza Lidia Bociek niedziela, 18 października 2020 18:27 napisane przez Lidia Bociek

  Módlmy się o zdrowie ks. Bp. Bogdana niech dobry Bóg i Matka Przenajswietrza mają go w opiece.

 • Link do komentarza grzeczny senior sobota, 17 października 2020 14:47 napisane przez grzeczny senior

  A tyle razy w polskim radio i tv mówili, żeby seniorzy na przynajmniej dwa tygodnie pozostali w domach. Żeby nie uczestniczyli w żadnych publicznych uroczystościach czy imprezach. Ale kto by słuchał wirusologów czy innych polskich lekarzy wszelakich specjalności. A teraz jak trwoga, to do Boga i piszecie " Prosimy o modlitwę w Jego intencji. " A dlaczego sam Senior Bogdan Wojtuś o siebie wcześniej nie zadbał jak lekarze przestrzegali seniorów ??

 • Link do komentarza tylda sobota, 17 października 2020 13:01 napisane przez tylda

  Życzę powrotu do zdrowia. Dziwi jednak, że duchowni nagle i gwałtownie tracą wiarę w raj i Bożą wolę, oddając swój żywot w ręce lekarzy.

 • Link do komentarza Anna sobota, 17 października 2020 12:30 napisane przez Anna

  Ale już nikt nie dodał że szanowny bp. ma kilka chorób współistniejących i to jest najlepsze szerzenie paniki wśród ludności to jest smutne że wszyscy chodzą w strachu. Wystarczy dbać o siebie i o odporność .....

 • Link do komentarza Gno sobota, 17 października 2020 11:58 napisane przez Gno

  Bóg tak chciał

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane