Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 19 października 2020 12:38

Sanepid: aktualnie 863 osoby na kwarantannie

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o aktualnej sytuacji na terenie powiatu gnieźnieńskiego - stan na poniedziałek 19 października.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w poniedziałkowe przedpołudnie poinformował, że na terenie powiatu gnieźnieńskiego potwierdzono 7 nowych przypadków zakażeń. Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie informuje o sytuacji epidemiologicznej dotyczącej koronawirusa w naszym regionie.

Jak przekazał gnieźnieński Sanepid, w poniedziałek 19 października do godziny 8:00 nadzorem epidemiologicznym było 31 osób, a kwarantannie na podstawie decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego podlegały 863 osoby.

Do tej pory u 407 osób z terenu powiatu gnieźnieńskiego uzyskano pozytywny wynik na obecność koronawirusa. W związku z dodatnim wynikiem w kierunku SARS-Cov-2 obecnie:

  • 14 osób jest hospitalizowanych,
  • 73 osób jest w izolacji,
  • wyleczonych jest 290 osób,
  • stwierdzono zgon 10 osób.

​Ponadto stwierdzono 20 przypadków zachorowań wśród mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, gdzie do narażenia doszło na terenie powiatu słupeckiego. Osoby te pozostają pod nadzorem Inspektora Wojskowego w Bydgoszczy. Są to osoby związane z bazą wojskową w Powidzu.

Na kwarantannie obowiązkowej w związku z przekroczeniem granicy przebywają 53 osoby z powiatu gnieźnieńskiego.

5 komentarzy