niedziela, 25 października 2020 20:58

Protest przed siedzibą Kurii

 

W niedzielny wieczór przed siedzibą Kurii Metropolitalnej zgromadzili się manifestanci - w proteście przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Po raz kolejny w ostatnim czasie środowiska lewicowe zorganizowały manifestację, która ma być sprzeciwem wobec zaostrzenia przepisów aborcyjnych w kraju. Na wydarzeniu, które odbyło się w niedzielny wieczór przed Pałacem Prymasowskim, przybyło znacznie więcej osób niż w miniony piątek, kiedy protestowano pod biurem poselskim Zbigniewa Dolaty oraz na Rynku.

Tym razem uczestnicy manifestacji zdecydowali głośno dać o sobie znać pod siedzibą Kurii Metropolitalnej, która jest główną siedzibą archidiecezji gnieźnieńskiej. Na początku doszło też do przepychanki - na miejscu pojawili się przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej z antyaborcyjnym transparentem, który został im wyrwany i kilkukrotnie kopnięty. Wówczas wywiązała się krótka szarpanina, a na miejscu musiała interweniować policja. W dalszej części protestu odbyło się bez incydentów - uczestnicy stawiali znicze, wieszaki a na końcu także różne slogany przed bramą prowadzącą do Pałacu Prymasowskiego.

Zdaniem służb w manifestacji wzięło udział około 400 osób.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28 komentarzy

 • Link do komentarza Jendrek piątek, 30 października 2020 20:27 napisane przez Jendrek

  Zmanipulowani demonstranci lewicowo-liberalnymi hasłami o prawach do wszystkiego kosztem innych .Masońska wizja świata . Rozwój poprzez łamanie tabu. W polskim wydaniu "róbta co chceta ".

 • Link do komentarza Realista wtorek, 27 października 2020 20:11 napisane przez Realista

  Do Zochy.... Obecny prymas ma po prostu dobrze poukładane w głowie i nie eskaluje ideologicznych konfliktów.Mądrze postępuje.

 • Link do komentarza iks de wtorek, 27 października 2020 09:13 napisane przez iks de

  średnia wieku 21-22. same julki

 • Link do komentarza qwertz wtorek, 27 października 2020 00:10 napisane przez qwertz

  Uwielbiam katolików wierzących w dharmiczną karmę.

 • Link do komentarza Ania poniedziałek, 26 października 2020 18:17 napisane przez Ania

  A jak zostanie zgwałcona to też jej wybór i dziecko się urodzi nieszczęśliwe trochę wyrozumiałości bo gdybym.zostala zgwałcona i miała dziecko urodzić mimo że dziecko nie jest winę ale to to trauma na całe życie

 • Link do komentarza czy to wystarczy? poniedziałek, 26 października 2020 16:36 napisane przez czy to wystarczy?

  W 1991 słyszałem straszliwe jęki matek. "To kobiety które żałują swego aborcyjnego czynu". Do dzisiaj mam to w pamięci. Proszę nie idźcie tą drogą. Proszę twórzcie kliniki do opieki nad kobietą i dzieckiem.
  Nikt po tylu światowych doświadczeniach nie powinien promować śmierci jako rozwiązania problemów.

 • Link do komentarza shadow poniedziałek, 26 października 2020 14:47 napisane przez shadow

  oni tak ich wożą z miasta do miasta z tymi kartonikami :]

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 26 października 2020 14:17 napisane przez mieszkaniec

  Ten stary z tego komina znowu się tutaj też pokazał.

 • Link do komentarza Rota poniedziałek, 26 października 2020 13:13 napisane przez Rota

  To o co walczycie to hańba dla waszych rodziców , gdyby oni zastosowali aborcje to byście teraz nie istnieli. Zastanówcie się , czy oskarżacie swoje matki za to ze was urodziły?

 • Link do komentarza Regi poniedziałek, 26 października 2020 12:37 napisane przez Regi

  Wstyd dla Was młodzi ludzie!!! Kto was wychowywał, jakie wzorce wam przekazano? Wasze rodziny jak was zobaczą na zdjęciach to wstyd dla nich. Jedna młodzież pomaga seniorom a inni destabilizują kraj i roznoszą Covid . Wejście się do pracy i nauki. Zostawcie kościoły i księży oraz nas katolików w spokoju . Aborcji na życzenie nie będzie .

 • Link do komentarza prawie muzułmanin poniedziałek, 26 października 2020 11:15 napisane przez prawie muzułmanin

  Gdzie są rodzice tych ludzi ? Czy tym rodzicom nie wstyd teraz, że tak wychowali swoje dzieci ? Co złego tym ludziom zrobili księża ? Czy ci młodzi ludzie w ogóle wiedzą kto jest proboszczem w ich parafii ? Czy ci młodzi ludzie słuchali chociaż raz np: z płyt, nauk naszego Jana Pawła II ? I ostatnie pytanie. Czy ci ludzie w ogóle w szkole nauczyli się czytać ze zrozumieniem ? Gdzie jest napisane, że obowiązuje CAŁKOWITY zakaz aborcji ? NIGDZIE !!!! Nie raz myślę, że jednak może dobrze by było, gdyby muzułmanie weszli do Polski i zaprowadzili tu prawo szariatu.

 • Link do komentarza qter poniedziałek, 26 października 2020 10:26 napisane przez qter

  Dziękuję Uczestnikom za tak liczne przybycie. Dzięki Waszej postawie rosną szeregi ONR, Konfederacji i innych skrajnie prawicowych organizacji oraz wzrasta oburzenie wśród nas - szarych obywateli. Idźcie teraz dalej domagając się eutanazji Waszych dziadków, starych rodziców i schorowanych krewnych. Spychajcie, jak Spartanie, ze skały życia ludzi cierpiących na schizofrenię, parkinsona, alzcheimera, pensjonariuszy szpitali dla umysłowo chorych i inne osoby z dysfunkcjami fizycznymi i umysłowymi do momentu, gdy nadejdzie czas, że wokół Was pozostaną podobni Wam ludzie bez empatii, tolerancji i moralności, bo to będzie Wasz kres, a silniejsi ustawią Was nad przepaścią. Powodzenia. Zapewne wszyscy mieliście z religii lub etyki same szóstki, będziecie łamać się w Wigilię opłatkiem, może pójdziecie na Pasterkę, ochrzcicie dzieci, poślecie je do I Komunii, a na koniec skamlać będziecie o ostatnie namaszczenie; wtedy niech Kościół pokaże Wam gest Kozakiewicza. Tak trzymać.

 • Link do komentarza Ojciec poniedziałek, 26 października 2020 10:18 napisane przez Ojciec

  Czy ta młodzież co manifestuje pod domem Prymasa to ma rodziców? Czy te dziewczyny mają matki? Mam nadzieję, że mają. I proszę, by ich matki im wytłumaczyły, co czuje kobieta będąca w ciąży ? Co czuje młoda kobieta, jak rusza się dziecko w jej łonie ? Niech im matka wytłumaczy, jak bardzo kocha się własne dziecko., Nawet jak jest bardzo chore. Niech powie swojej córce, jak walczy się o to, by to chore dziecko mimo wszystko żyło! Żyło za każdą cenę! Żyło nawet wtedy, jak jest chore nieuleczalnie !

 • Link do komentarza Pelacha poniedziałek, 26 października 2020 10:18 napisane przez Pelacha

  Warto zapoznać się z książką i konferencjami pani Abby JOHNSON z Teksasu! Ale to trzeba chcieć szukać prawdy...

 • Link do komentarza Pelacha poniedziałek, 26 października 2020 10:14 napisane przez Pelacha

  Znamy z historii paru takich, co chcieli być panami życia i śmierci, ale oni jakoś marnie skończyli! Powyższe komentarze są super! Dziękuję za ludzi myślących- to wielki skarb!

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 26 października 2020 09:03 napisane przez Mieszkaniec

  Dodam jeszcze, że duża część tej gawiedzi nie ma pojęcia o eugenice. Co może powiedzieć dzieciarnia która skanduje w pierwszych rzędach, a dobrze jeszcze pełnoletniość nie ma. Eugenika to nie znaczy urodzić Eugeniusza dzieci. Macierzyństwo to dar.

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 26 października 2020 08:51 napisane przez Mieszkaniec

  Inteligentny elektorat Trzaskowskiego.... Kultura z was bije. Są nawet trzy młode siksy, które były na 18 na mszy w katedrze. Całą msze nie Wiedziały jak się zachować, stały tyłem do Ołtarza, a na końcu bo to chyba wiek do bierzmowania szła jedna po podpis do zachrystii i wszystkie trzy do tego "zlego" księdza szły przyjąć Eucharystię. Obłuda do kwadratu. Wyzywanie, obrażanie, a tu taki brak konsekwencji. Nie zachowujcie się jak oszołomy. Pozdrawiam te młode dziewczyny ze zdjęcia nr 29,spodnie w kratkę.

 • Link do komentarza Doświadczona. poniedziałek, 26 października 2020 08:50 napisane przez Doświadczona.

  Odpowiedz dla Korfeusza. Tak myśleli faceci jeszcze na początku XX wieku. Dziwię się ,że można tak mówić w XXI wieku. Co to za określenie " rozkłada nogi" a facet to co robi , wyjmuje penisa i myśli , że jest bez odpowiedzialności. Jak on nie chce brać odpowiedzialności to niech sam sie masturbuje. Kobieta nie jest inkubatorem , ma uczucia i nie musi wybierać jak w XVIII W.

 • Link do komentarza aaaaa poniedziałek, 26 października 2020 08:44 napisane przez aaaaa

  Antyfaszysta, SS to jest całe lewactwo, pamiętajmy, że jednym z najwybitniejszych przedstawicieli ruchu SOCJALISTYCZNEGO był mega bandzior i zbrodniarz Adolf H.

 • Link do komentarza Radek poniedziałek, 26 października 2020 08:30 napisane przez Radek

  Nadejdzie dzień, ze kościoły będą puste jak w Niemczech.....

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane