poniedziałek, 26 października 2020 15:12

„Piekło”, „j***ć PiS” na murze kościoła

 

W trzech miejscach przy wejściu do kościoła św. Wawrzyńca w Gnieźnie pojawiły się napisy związane z aktualnie trwającymi protestami. O sprawie wie już policja.

O sprawie poinformowała nas jedna z Czytelniczek, która przekazała nam iż na kościele św. Wawrzyńca w Gnieźnie pojawiły się napisy - wszystkie w rejonie wejścia do świątyni.

Wszystkie zostały wykonane czerwoną kredą - "piekło", "j***ć PiS" oraz "piekło kobiet". Nie wiadomo kiedy zostały one napisane ani kto tego dokonał -  jak udało się nam dowiedzieć, na tę chwilę oficjalnie nikt sprawy nie zgłosił na policję, choć mundurowi wiedzą o zaistniałym fakcie.

Jednocześnie wczoraj w trakcie manifestacji, która odbyła się przed Pałacem Prymasowskim, na płytach tarasu okalającego katedrę od strony ul. Tumskiej zamieszczono napis "strajk kobiet" - ta sprawa, jak udało się nam dowiedzieć, jest już policji znana.

 

12 komentarzy

 • Link do komentarza Marian Szybki piątek, 13 listopada 2020 22:37 napisane przez Marian Szybki

  J***Ć KOD

 • Link do komentarza mÓrek czwartek, 29 października 2020 14:27 napisane przez mÓrek

  Oni od napisów niedługo przejdą do przerywania Mszy i innych aktów świętokradczych albo do fizycznych napaści na duchownych. Wczoraj nie podeszli pod katedrę tylko dlatego, że im prawdziwi faceci zastąpili drogę. Gnieźnianie, stawajcie do obrony kościołów i normalności!

 • Link do komentarza Ból czwartek, 29 października 2020 09:24 napisane przez Ból

  Otworzcie oczy te kobiety przemierzaja cala polske i robia demonstracje bo sa oplacone przez peowców. Oni tylko na to czekają by obalić ten rząd i dorwać się spowrotem do koryt. Polityka to jest banda degeneratów. To jest prawdziwa mafia. Ich tam wszystkich trzeba się pozbyć i po kłopotach.

 • Link do komentarza Pawel wtorek, 27 października 2020 22:07 napisane przez Pawel

  Gnieznianie łaczmy sie i walczmy o nasze kościoly bo kto podnosi rekę na kosciol i symbole patriotyczne ten od miecza ginie

 • Link do komentarza avalon poniedziałek, 26 października 2020 22:22 napisane przez avalon

  Jestem ciekawy kto organizuje i sponsoruje to dziadostwo.
  Jestem ateistą i daleko mi do kościoła, nie za bardzo zależy mi na tej instytucji która powstała wprost ze zreformowanego Cesarstwa Rzymskiego. Nie mam też zamiaru wypowiadać się nt. podstaw wiary katolików bo to po prostu nie moja sprawa, niech robią to co chcą.

  Kto i w jakim celu niszczy kościoły, przerywa msze, obraża ludzi tam chodzących? To jest zwykła prowokacja. Kilku opłaconych przez jakieś szemrane instytucje najemników zbiera wokół siebie grupkę fanatyków a oni zbierają kolejnych.
  Im dalej od źródła tym niższa świadomość celu i wyższy fanatyzm.

  W każdym kraju są ludzie, którzy są podatni na programowanie społeczne. Zadanie to wykonują TV, radio, gazety, internet - codziennie, o każdej porze. Zaprogramowany impuls wzbudza określone reakcje w określonym momencie, w tym przypadku zbieranie się ludzi, zwykłą nienawiść, wyzwiska, obrażanie innych, niszczenie mienia czy walki z policją.
  Większość tych rzekomych "walczących" nie ma nawet najmniejszego interesu ani uzasadnionego powodu do "walki". Nie skrobią się, chodzą pewnie w większej części na msze i dbają o swoje dzieci. Ale skoordynowany i zaprogramowany impuls z mediów skierował ich z kamieniami w stronę... kościoła. Nie do sądu który wydał wyrok, nie do rządu ale do kościoła.

  Kilka lat temu ta sama organizacja przeprowadziła zmasowaną akcję przeciwko osobom starszym.
  "Zabierz babci dowód" i inscenizowane na amatorskie nagrania na You Tube spowodowały niespotykaną chyba w żadnych innych czasach i systemach władzy nagonkę na osoby starsze. Chyba pierwszy raz w historii babcie i matki stały się celem ataków znacznej części młodszego społeczeństwa. W zasadzie trwa to do dzisiaj.

  Polska jest ważnym celem strategicznym. Dla jednych miejscem gromadzenia wojsk inwazyjnych, dla innych to tzw lebensraum - tereny które są od tysiąca lat celem dla Niemiec. Ktoś, kto organizuje od blisko 20 lat takie i podobne akcje to nie jest zwykłą instytucja czy osoba. To są służby specjalne dużych, silnych i niebezpiecznych państw.
  Plany USA i Niemiec co do zasady są zgodne i od dawna niezmienne - jedni zaatakują z naszego terytorium Rosję a jak inwazja nie zakończy się całkowitym zniszczeniem Polski, teren naszego kraju przejdzie w ręce Niemiec. Reszta pozostałych po wojnie Polaków zostanie służącymi i niewolnikami do wykonywania najbrudniejszych prac.
  AWS po rozpadzie podzieliła się na PO i PiS - pierwsi służą Berlinowi, drudzy Waszyngtonowi (dokładniej tzw. republikanom). Być może problem polega na tym, że jedni i drudzy chcą osiągnąć swoje cele jak najszybciej i równocześnie, dlatego dodatkowo jesteśmy świadkami konfliktu na terenie Polski, Ukrainy czy Białorusi - najbiedniejszych ale strategicznych krajów Europy.

  Wszystko zaczęło się od wejścia Polski w struktury de facto niemieckiej organizacji zwanej UE która jawnie i oficjalnie mówi, jakie rządy im się podobają a jakie nie. Dotyczy to nie tylko Polski ale także Węgier, Ukrainy, Białorusi, Serbii, Rosji itp.
  Mi nie podoba się obecny rząd ale poprzedni był dokładnie taki sam. AWS, PO-PiS to w zasadzie także partie wywodzące się z jednego źródła sponsorowanego 40 lat temu przez te same wywiady obcych państw.

  Ale nie przeszkadza mi to na tyle, żeby włączać się w jakąś "walkę". Tym bardzie w "walkę" o rzeczy, które są dla mnie dalekie i nieistotne. Jak dla większości przeciętnych ludzi...

 • Link do komentarza Wiki Wiktoria Barcelona poniedziałek, 26 października 2020 19:19 napisane przez Wiki Wiktoria Barcelona

  Jarosław nie ma kobiety, nie wiedział więc co to znaczy z nimi zadrzeć :D

  Jestem cały serduchem z wami!!! Dziwię się oburzeniom osób z kościoła. Od lat angażują się w politykę, także to tylko skutek... Gdzie drwa robią, tam wióry lecą.

 • Link do komentarza katolik poniedziałek, 26 października 2020 18:49 napisane przez katolik

  Biedni grzesznicy, dobrowolnie skazują się na potępienie wieczne.

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 26 października 2020 17:43 napisane przez mieszkaniec

  Rozumiem wszystko, ale teraz z naszych podatków trzeba to usunąć. Gdzie logika ? Można swoje niezadowolenie w inny sposób okazać. Taki aby nie wydawać pieniędzy również tych osób, które to zrobiły. No, ale to trzeba pomyśleć... Na przekór tacie obetnę sobie palec.

 • Link do komentarza marek poniedziałek, 26 października 2020 17:31 napisane przez marek

  zaiste ***** ***

 • Link do komentarza Gandalf poniedziałek, 26 października 2020 17:22 napisane przez Gandalf

  Wszelkie protesty w ramach demokracji TAK, ale dewastacje naszych dóbr wspólnych i wandalizm NIE!

 • Link do komentarza obywatel RP poniedziałek, 26 października 2020 17:06 napisane przez obywatel RP

  Lewicowe ugrupowania zaszły za daleko. Pis sam zaczal ta wojne wiec niech teraz się w nią angażuje. Specjalnie to zrobili bo wiedzieli, że my wolni ludzie, patrioci chcemy walczyć o kraj wiec wprowadzili TK z aborcja. Wiec mamy wojne domowa. A ostrzegałem nasze miasto w komentarzach, ze nie możemy tak dalej sie dac Pisowi to mnie wysmieqano to teraz macie

 • Link do komentarza Jest dla nich nadzieja, Non abbiate paura! poniedziałek, 26 października 2020 15:57 napisane przez Jest dla nich nadzieja, Non abbiate paura!

  O pogańskie czerwone strzałki wiedzą, że jest piekło. To tak samo jak demony, które mówiły Chrystusowi i dobrze Go nazywały, że jest Świętym Boga.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane