piątek, 30 października 2020 15:50

Cmentarze zostaną zamknięte

 

W piątkowe popołudnie na konferencji rządowej poinformowano, że od soboty do poniedziałku wszystkie cmentarze mają zostać zamknięte.

W związku z wciąż rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną na terenie kraju, postanowiono wprowadzić dodatkowe obostrzenia w związku z dniem Wszystkich Świętych, które przypada w tę niedzielę. 

- Pytacie nas, co z dniem Wszystkich Świętych. Podjęliśmy decyzję, że dzień poprzedzający, dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny będą dniami, kiedy cmentarze będą zamknięte - poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki.

Oznacza to, że od soboty do poniedziałku włącznie nie będzie wstępu na tereny nekropolii, kiedy to zazwyczaj w tym okresie pojawiają się na nich tłumy ludzi. Zaapelowano, by w ogóle w tym czasie ograniczyć przemieszczanie się, a szczególnie dotyczyć to ma osób starszych. Nie wyjaśniono, jak sytuacja ma się do pogrzebów zaplanowanych w najbliższą sobotę. 

14 komentarzy

 • Link do komentarza Oli sobota, 31 października 2020 11:57 napisane przez Oli

  Zorro.nie można.zgromadzenia są w tej chwili bezprawne

 • Link do komentarza Kuba sobota, 31 października 2020 10:52 napisane przez Kuba

  Wszyscy niezadowoleni z zamknięcia cmentarzy wybierzcie się dzisiaj na spacer, tam możecie okazać niezadowolenie z decyzji chrześcijańskiego rządu. Jarosław pewno będzie mógł matce znicz zapalić, tylko nie my - poddani wyborcy mogą zobaczyć klodke na bramie cmentarza a światełko zapalić kiedy nam pozwolą.

 • Link do komentarza Henryk sobota, 31 października 2020 10:07 napisane przez Henryk

  Jaki problem, jest cały miesiąc do odwedzania zmarłych. Znicze handlowcom i kwiaty nie przepadną, bo będą mogli sprzedawać je po Dniu Zmarłych. Kwiaty nie zmarnieją, bo jest chłodno. Stracą tylko ci lewi handlarze, co porobili zapasy, nie wykazywali obrotów, a śmiali się z uczciwych. Rząd wyrówna tylko uczciwym obniżone przychody i tak powinno być!

 • Link do komentarza avalon sobota, 31 października 2020 09:37 napisane przez avalon

  Na Witkowskiej jest tyle przerw w ogrodzeniu że nawet senior między 10 a 12 wejdzie bez potrzeby skakania przez płot :)
  Natomiast na Dalkoskiej jest tak pusto, że można rozstawić modlących o 100 metrów od siebie :)

 • Link do komentarza Polak sobota, 31 października 2020 07:58 napisane przez Polak

  Może to i komuś pokrzyżowało plany biznesowe ale podziwiam władze kościelne, że przełknęły tą decyzję Premiera bez zająknięcia. Przecież straciły na zamknięciu cmentarzy właśnie w takich dniach bardzo dużo. A i poszczególne parafie po zamknięciu wszystkich seniorów w domach stracą wpływy ze składek na wszystkich mszach świętych. Jak widzicie księża też są ludźmi i rozumieją, że by ochronić najstarszą populację Polaków przed śmiercią Premier Rządu nie mógł zrobić inaczej. Nasz przemysł i nasza gospodarka też będzie mu wdzięczna za tą odważną decyzję. A kto to rozumie to też wie , że on właściwie już nie miał innego wyjścia. Nasze szpitale, nasi lekarze, nasze pielęgniarki już ledwo zipią. I nie pomogą tu dodatkowe łóżka czy respiratory jak nie ma więcej pielęgniarek i lekarzy.

 • Link do komentarza Nie do wiary piątek, 30 października 2020 23:48 napisane przez Nie do wiary

  Totalna kompromitacja obecnych władz!!!! W Gnieźnie cmentarz Witkowska, Krzyża dramat!!!! Gdzie Drogówka, Straż miejska??? Skandal, dramat!!! Tylko ktos niezrównoważony może o godz 16 podać informac o zamknięciu cmentarzy!!!!

 • Link do komentarza Zuzanna piątek, 30 października 2020 18:41 napisane przez Zuzanna

  W niedziele i święta kościół z reguły zawsze wstrzymywał się od organizowania pogrzebów. A nie organizował w tych dniach pogrzebów w związku z dużą ilością mszy świętych w kościołach parafialnych, które muszą być często obsługiwane przez wszystkich księży pracujących w tej parafii..

 • Link do komentarza tutejszy piątek, 30 października 2020 18:39 napisane przez tutejszy

  Suweren, przestań bredzić. Zachowujesz się, jak władca Europy. Jest zaraza, czy jej nie ma, ale cos tam jest i bardzo dobrze, ze wydali takie rozporządzenie. Otworzysz oczy, jak ktoś z twojej rodziny odjedzie na koronowirusa, czego ci nie życzę.

 • Link do komentarza Halina piątek, 30 października 2020 18:35 napisane przez Halina

  Suweren . Znowu się ośmieszasz swoimi bzdurnymi pytaniami. Jest epidemia i nie można dopuszczać do gromadzenia się ludzi pod żadnym pozorem. I nie ma tu żadnych wyjątków, bo chodzi tu o niejedno LUDZKIE ŻYCIE!

 • Link do komentarza ojejku piątek, 30 października 2020 17:59 napisane przez ojejku

  chryzantemy mi na straganie zwiędną do wtorku

 • Link do komentarza ABC piątek, 30 października 2020 17:57 napisane przez ABC

  Czy wtorek 3 listopada będzie dniem wolnym od pracy za niedzielę 1 listopada? Dlaczego przeniesiono Wszystkich Świętych z 1 na 3?

 • Link do komentarza Suweren piątek, 30 października 2020 17:14 napisane przez Suweren

  Proszę podać podstawę prawną zamknięcia cmentarzy. A halloween to im nie przeszkadza? A we wtorki wirusa już jie bedzie na cmentarzach? Boże Narodzenie tez juznodwolqli jie wiem w co gra rzad ale napewno jie kest tak chrześcijański jak się przedstawia. Precz z bezprawiem

 • Link do komentarza Zorro piątek, 30 października 2020 17:00 napisane przez Zorro

  Ciekawe czy strajk kobiet się odbędzie. Nie jestem ich przeciwnikiem ale skoro nie można wejść na cmentarz i odwiedzić swoich bliskich (często też dzieci) to dlaczego można się spotykać na takich zgromadzeniach?

 • Link do komentarza Wawrzyniec piątek, 30 października 2020 16:08 napisane przez Wawrzyniec

  Nie dotyczy pogrzebów i czynności z nimi związanych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane