sobota, 31 października 2020 12:42

Policja pilnuje okolic cmentarzy

 

Tegoroczny dzień Wszystkich Świętych będzie inny od dotychczasowych. Na gnieźnieńskich nekropoliach zamiast tłumów są pustki - poza pogrzebami, które zostały już wcześniej zaplanowane.

Decyzja o zamknięciu cmentarzy zaskoczyła wszystkich - zwłaszcza handlarzy. Od momentu, kiedy opublikowano informację o ograniczeniu dostępu do nekropolii od soboty (co nastąpiło w piątkowe popołudnie) drogi dojazdowe takie jak ul. Witkowska, Słoneczna, Żabia, Żuławy, Świętokrzyska czy okolice ul. Powstańców Wielkopolskich i Kłeckoskiej przeżyły prawdziwe oblężenie - każdy chciał zdążyć na cmentarz, by zapalić znicz na grobie bliskiej osoby.

Od sobotniego rana cmentarze są zamknięte - w niektórych przypadkach łańcuchami i kłódką, a w innych, tak jak przy ul. 17 Dywizji Piechoty, zastawiono płytami. 

W okolicy okolicy cmentarza św. Krzyża obecna jest Straż Miejska, która pilnuje przestrzegania tymczasowej zmiany organizacji ruchu - ul. Żuławy, Świętokrzyska i Żabia są jednokierunkowe do niedzielnego wieczora. Jak nas poinformowano, strażnicy nie podejmują działań związanych z zakazem wstępu na nekropolie.  Samych cmentarzy pilnuje Policja. 

Na nekropolie wstęp mają jedynie pracownicy obsługi oraz uczestnicy pogrzebów, które uprzednio zaplanowano. Parkingi co prawda świecą pustkami, jednak od czasu do czasu są osoby, które podchodzą do ogrodzeń i przypatrują się opuszczonym cmentarzom. Te zaś mają zostać ponownie udostępnione od najbliższego wtorku.

 

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Anna niedziela, 01 listopada 2020 15:05 napisane przez Anna

  Już widze co będzie we wtorek..... uu grubo!!! A kto odpowie za maresz w Warszawie 100 tyś osób i chwalą sie ile to było ludzi.... WSTYD!!!!

 • Link do komentarza Ludwig sobota, 31 października 2020 17:26 napisane przez Ludwig

  Czy w piątek po ogłoszeniu zamknięcia cmentarzy jak tłumy ruszyły na cmentarze to tego wirusa nie było i nie stwarzał on zagrożenia ?

 • Link do komentarza egon sobota, 31 października 2020 17:26 napisane przez egon

  A p. Kaczy.... pojedzie bo ja tak i pocałujcie mnie w d ...

 • Link do komentarza Maurycy sobota, 31 października 2020 14:23 napisane przez Maurycy

  za to dzisiaj na rynku jest czarny marsz - chore!!!

 • Link do komentarza lili sobota, 31 października 2020 14:21 napisane przez lili

  A w Dziekanowicach cmentarz OTWARTY

 • Link do komentarza Suweren sobota, 31 października 2020 13:58 napisane przez Suweren

  Podstawa prawna zamknięcia cmentarzy?

 • Link do komentarza Pelacha sobota, 31 października 2020 13:43 napisane przez Pelacha

  Współczuję handlarzom! Na targu mnóstwo pięknych chryzantem wyhodowanych nakładem pieniężnym i ciężką pracą! Słów braknie!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane