środa, 04 listopada 2020 06:40

Wypadek na wyjeździe z Gniezna - zderzenie dostawczego z autobusem

 

W środowy wczesny ranek na szosie prowadzącej z Gniezna w kierunku węzła na S5 na wysokości Braciszewa doszło do wypadku.

Do zdarzenia doszło 4 listopada, przed godziną 5.45. Jak wynika z nieoficjalnych informacji samochód dostawczy wiozący przesyłki kurierskie uderzył w tył poprzedzającego go autobusu, przewożącego pracowników jednej z firm. W wyniku tego pierwszy z pojazdów przemieścił się na jezdni i przewrócił na bok na drugim pasie ruchu. Na miejsce zadysponowano zastępy JRG Gniezno i OSPŁubowo, które zabezpieczyły rejon zdarzenia.

W wyniku zdarzenia żaden z pasażerów autobusu nie odniósł poważnych obrażeń ciała, jak również kierowca busa, który po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego pozostał na miejscu. 

Na czas prowadzonych działań ruch na drodze był zablokowany przez około pół godziny - korek na szosie rozciągał się aż do granic Gniezna. Potem udostępniono jeden pas ruchu. Pasażerowie uszkodzonego autobusu przesiedli się do innego, który został im podstawiony przez przewoźnika. 

Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja.


Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane