niedziela, 08 listopada 2020 21:04

Zmarł Jarosław Walerczak, dziennikarz

 

W niedzielny wieczór do naszej redakcji dotarła wiadomość, której nikt by się nie spodziewał - zmarł nasz branżowy kolega Jarosław Walerczak. 

W naszej codziennej pracy są informacje, na które czekamy. Pojawiają się też takie wiadomości, których się spodziewamy. Wśród wielu z nich są i takie, które nadchodzą nieoczekiwanie - pożar, wypadek, zdarzenie losowe. Są jednak i takie, które uderzają tak mocno, że zaczyna brakować słów, myśli błądzą i pojawiają się pytania, których  po prostu nie wiemy do kogo kierować. Nie ma na nie odpowiedzi, których przecież często staramy się udzielić. 

Jarosław Walerczak - wieloletni dziennikarz "Przemian na Szlaku Piastowskim", radiowiec, nasz kolega, zmarł 8 listopada w godzinach wieczornych w wieku 54 lat. Ta wiadomość po prostu ścina z nóg, nie pozwala normalnie myśleć ani odnaleźć się w otaczającej rzeczywistości. 

Zawsze pomocny, zawsze dobrze poinformowany, zawsze uśmiechnięty. Nie miało znaczenia, że jest z innej redakcji, bo był uczynny dla każdej osoby. O niesieniu pomocy innym rozmawialiśmy jeszcze dwa dni temu w prywatnej rozmowie. Nie było zresztą tygodnia, kiedy byśmy do siebie nie zadzwonili lub spotkali i wymienili kilkoma zdaniami. Gawędziarz, dusza towarzystwa, miłośnik kultury, znawca wielu tematów, a przy tym żartobliwy - potrafił zarażać uśmiechem.

Jeszcze sobie zażartujemy Jarku. W piątek mówiliśmy sobie "do zobaczenia". Teraz można jedynie powtórzyć - do zobaczenia, ale jeśli nie tu, to gdzieś tam...


Pogrzeb ś.p. Jarosława Walerczaka odbędzie się w sobotę 14 listopada o godzinie 12 w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie. 

19 komentarzy

 • Link do komentarza kolega czwartek, 12 listopada 2020 08:25 napisane przez kolega

  Trudno się pogodzić... :((((((((((((((((((

 • Link do komentarza ehhhh wtorek, 10 listopada 2020 19:49 napisane przez ehhhh

  [*]

 • Link do komentarza Tomek wtorek, 10 listopada 2020 18:17 napisane przez Tomek

  Do zobaczenia Jarku...........

 • Link do komentarza wilk wtorek, 10 listopada 2020 15:44 napisane przez wilk

  Jego śp. mama uczyła mnie historii w szkole,byłem jej najlepszym uczniem.......z Walerym znałem się ot tak cześć cześć ....co za szok....świeć Panie nad jego duszą !!!

 • Link do komentarza Tomasz wtorek, 10 listopada 2020 09:57 napisane przez Tomasz

  Najlepsze co może nam się w życiu przytrafić, to spotkać takiego człowieka jak Ty Jarku.

  Przyjaciel

 • Link do komentarza :( poniedziałek, 09 listopada 2020 22:07 napisane przez :(

  [*][*][*]

 • Link do komentarza Ja poniedziałek, 09 listopada 2020 18:18 napisane przez Ja

  Znałem Jarka od szkoły podstawowej i trudno sobie wyobrazić że już nie będę nigdy go mijał na ulicy i nie odwzajemni się uśmiechem na rzucone na powitanie "cześć".
  .....wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 • Link do komentarza MAŁGORZATA MENDOWSKA poniedziałek, 09 listopada 2020 13:59 napisane przez MAŁGORZATA MENDOWSKA

  O BOŻE TO NIEMOŻLIWE JAK TRUDNO W TO UWIERZYĆ A JA MYŚLAŁAM ŻE JESTEŚ NIZNISZCZALNY WSZYSTKIM KTÓRYM BYŁ BLISKI SKŁADAM WYRAZY SZCZEREGO WSPÓŁCZUCIA CHOCIAŻ WIEM ŻE NIE UKOI TO BÓLU WASZYCH SERC JARO BAWIŁEŚ NAS TUTAJ WIĘC MAM NADZIEJĘ ŻE UBAWISZ TERAZ ANIOŁYSZKI ŚWIEĆ PANIE NAD JEGO DUSZĄ GOŚKA MENDOWSKA

 • Link do komentarza Robert poniedziałek, 09 listopada 2020 13:53 napisane przez Robert

  Jarku - za wcześnie! Jeszcze tyle było przed Tobą. Byłeś wspaniałym człowiekiem i moim przyjacielem. Tej pustki nie da się zastąpić. Wyrazy współczucia dla rodziny.

 • Link do komentarza Sebastian poniedziałek, 09 listopada 2020 13:49 napisane przez Sebastian

  Był przede wszystkim dobrym człowiekiem. Miałem okazję udzielić mu kilka wywiadów na temat USA, które opublikował. Fascynowało go życie, muzyka i kuchnia Stanów Zjednoczonych. Potrafił słuchać i w swoim przekazie pięknie opisać moje wypowiedzi. Był utalentowanym dziennikarzem z prawdziwą pasją. Jeszcze parę dni temu rozmawialiśmy robiąc plany na następny artykuł. Będzie mi go bardzo brakowało, był jak starszy brat, dobry przyjaciel. Dzisiaj rano płakałem. Zawsze będzie w moich myślach. Przekazuję kondolencje na ręce jego najbliższej rodziny. W smutku pogrążony, Sebastian.

 • Link do komentarza Pablo poniedziałek, 09 listopada 2020 10:54 napisane przez Pablo

  Łączę się w bólu. Dobry człowiek i świetny dziennikarz. Bez pewnych ludzi to miasto już nie będzie takie samo.

 • Link do komentarza Janusz Bukowski poniedziałek, 09 listopada 2020 10:53 napisane przez Janusz Bukowski

  Nie do uwierzenia... [*]

 • Link do komentarza A. Z poniedziałek, 09 listopada 2020 10:31 napisane przez A. Z

  ... Z Bogiem Jarku...

 • Link do komentarza Stanislaw Trzaskawka poniedziałek, 09 listopada 2020 07:09 napisane przez Stanislaw Trzaskawka

  Poniedziałek szósta rano .Ta wiadomość ścięła mnie z nóg .Czlowiek z dobrym sercem dla wszystkich.Często spotykaliśmy się także w pasiece interesowała go hodowla pszczół .Rodzinie składam wyrazy współczucia .Cześć jego pamięci .

 • Link do komentarza Maciej niedziela, 08 listopada 2020 23:21 napisane przez Maciej

  Nie wiem co napisać... brak słów. Tak nagle, tak niespodziewanie Jarku, Byłeś człowiekiem o Wielkim Sercu - otwartym dla każdego. I zawsze oddany dla swojego Gniezna, Niechanowa czy całego powiatu. A teraz - teraz kto.Choć mam nadzieje, a właściwie jestem pewien - że wychowałeś swoich następców. Żegnaj Jarku. [*]

 • Link do komentarza Karolina niedziela, 08 listopada 2020 23:08 napisane przez Karolina

  Wyrazy współczucia dla całej rodziny .Nigdy nie zapomnę jak przyjeliście mnie pod swój dach kiedy bylam w potrzebie .Wspaniały człowiek .

 • Link do komentarza s niedziela, 08 listopada 2020 22:09 napisane przez s

  (*)

 • Link do komentarza Maria Wichniewicz niedziela, 08 listopada 2020 22:00 napisane przez Maria Wichniewicz

  Jarku, ta wiadomość jest tak dramatyczna, że trudno w nią uwierzyć. Znałam Ciebie od urodzenia, byłam świadkiem miłości Twoich Rodziców, byłam na Ich ślubie, na weselu. Towarzyszyłam im w najważniejszych momentach Ich życia, tych radosnych, ale także smutnych. Wierzę, że spotkałeś się z Nimi w Krainie Wiecznego Życia i niech Pan Cię przyjmie do swojej chwały.

 • Link do komentarza Nina niedziela, 08 listopada 2020 21:42 napisane przez Nina

  Serdeczne współczucia dla najbliższych. Super człowiek,tak jak Jego s.p. mama.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane