poniedziałek, 09 listopada 2020 16:50

Nowy wóz dla OSP Mnichowo

 

W poniedziałkowy wieczór pod remizę w podgnieźnieńskim Mnichowie przyjechał nowy samochód ratowniczy dla tamtejszej jednostki OSP.

Od 9 listopada Ochotnicza Straż Pożarna w Mnichowie ma w swoich zasobach nowy pojazd. Druhowie z tej jednostki wzbogacili się o lekki wóz ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą na podwoziu Iveco. Fabrycznie nowy pojazd przyjechał pod mnichowską remizę w poniedziałkowy wieczór, gdzie został powitany przez strażaków z miejscowego OSP oraz innych drużyn - ze Zdziechowy, Strzyżewa Smykowego, Modliszewa i Żydowa, które postanowiły towarzyszyć temu wydarzeniu.

Pojazd został zakupiony za kwotę pół miliona złotych, z czego połowę środków zabezpieczyła Gmina Gniezno, a druga część pochodzi z dofinansowania pozyskanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Na wydarzeniu obecna, poza mieszkańcami wsi, obecna była wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka, a podziękowanie za zakup złożył prezes OSP Mnichowo Paweł Jesiołowski. 

 

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Adam wtorek, 10 listopada 2020 14:51 napisane przez Adam

  Po co wyjeżdżać?!!!!marnotrastwo pieniedzy i tyle,a drogi i chodniki zrobine?

 • Link do komentarza bobhaus wtorek, 10 listopada 2020 09:45 napisane przez bobhaus

  Po co było straszyć zwierzęta i ptaki? W tym norki na niedalekiej farmie?Mało hałasu?

 • Link do komentarza strażak poniedziałek, 09 listopada 2020 22:21 napisane przez strażak

  Może wreszcie będą częściej wyjeżdżać na akcje. Teraz tylko czekać na GBA ;)

 • Link do komentarza dalkowicz poniedziałek, 09 listopada 2020 21:48 napisane przez dalkowicz

  Bardzo ładny. Gratuluję:)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane