środa, 18 listopada 2020 14:42

O 15 ton za dużo i bez pozwolenia

 

W trakcie patrolu ITD na drodze ekspresowej S5 niedaleko Gniezna inspektorzy zauważyli zespół pojazdów z dwoma kontenerami, które postanowili skontrolować.

W miniony poniedziałek 16 listopada krajowy transport drogowy rzeczy na trasie Gdańsk – Wrocław wykonywał polski przedsiębiorca. Po zatrzymaniu przez gnieźnieńskich inspektorów i skierowaniu zespołu pojazdów na punkt wagowy okazało się, że rzeczywista masa całkowita samochodu ciężarowego z przyczepą, przy normie 40 t, wyniosła 55,1 t. Inspektorzy stwierdzili więc przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów o 15,1 t, czyli o 37,75 procent. 

W trakcie kontroli drogowej kierujący pojazdem nie okazał zezwolenia kategorii V na przejazd po drodze. W stosunku do przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone w sumie karą 15000 zł, a kierowca otrzymał mandaty karne na łączną kwotę 400 zł. Pojazd został usunięty na parking strzeżony, ponieważ nie został doprowadzony w czasie kontroli do normatywności.

źródło: WITD

2 komentarzy

  • Link do komentarza Marco środa, 18 listopada 2020 22:41 napisane przez Marco

    W Gdańsku powinni ich sprawdzać już w porcie, przeładowane kontenery to norma

  • Link do komentarza Kierowca środa, 18 listopada 2020 17:13 napisane przez Kierowca

    Czy inspektorzy sprawdzają czy dany przedsiębiorca nie przewozi odpadów bez zezwolenia?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane