czwartek, 19 listopada 2020 10:01

Caritas rozprowadza „Koperty życia”

  mnopr
Caritas rozprowadza „Koperty życia” zdjęcie nadesłane

Od środy Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej włącza się w akcję Caritas Polska i rozprowadza „Koperty życia”.

Nowa inicjatywa gnieźnieńskiego Caritasu skierowana jest przede wszystkim do osób starszych, które często mogą chorować i brać różne leki. Założeniem „Koperty życia” jest zamieszczenie w niej niezbędnych informacji, które mogą pomóc w przypadku, kiedy z różnych powodów do mieszkania przybędzie lekarz lub ratownik.

- „Koperta życia Caritas” to karta, na której zapisane są podstawowe i aktualne informacje dotyczące domownika seniora: imię i nazwisko, PESEL, podstawowe informacje o chorobach oraz o przyjmowanych lekach - tłumaczy ks. Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Ważne jest także, aby wpisać tam kontakt do osoby, którą należy powiadomić w nagłych sytuacjach. Jak dodaje dyrektor: - Taką kopertę należy umieścić w lodówce, czyli w miejscu łatwo dostępnym dla ratowników medycznych. Pozwoli to na dostarczenie podstawowych informacji ratownikom medycznym podczas udzielania pomocy seniorom w domu. W pakiecie jest również naklejka na lodówkę informująca, że taka koperta tam się znajduje.

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej przygotowała wstępnie, na początek 500 kopert dla seniorów korzystających z różnych programów pomocowych, jeśli jednak będzie większe zainteresowanie, tych kopert zostanie dostarczonych więcej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane