środa, 25 listopada 2020 06:49

Odbierz bezpłatne drzewko w ramach Festiwalu Kłeckich Legend

  mn

Dzisiaj w Kłecku, w ramach Festiwalu Kłeckich Legend – Wielkopolski Fyrtel Kultur, odbędzie się akcja proekologiczna, dzięki której mieszkańcom miasta i okolic zostanie przekazanych bezpłatnie kilkaset drzewek.

Akcja ekologiczna związana jest z odbywającym się w Kłecku Festiwalem Kłeckich Legend, który prezentuje wielowiekowe i wielokulturowe dziedzictwo zachowane w wyjątkowych na skalę ogólnopolską legendach. Podczas festiwalu odbywają się warsztaty, koncerty i promocja kłeckiej literatury również w formie online. W najbliższą środę mieszkańcy Kłecka będą mieli okazję poznać kilka legend, wśród nich m.in. o kłeckich dębach (szczegóły na fb Urzędu Miasta Kłecka). 

Sadzonki drzewek (gatunki: świerk, lipa, jarząb szwedzki) będzie mógł odebrać każdy zainteresowany w środę 25 listopada w godzinach od 13:00 do 16:00 na kłeckim targowisku. Drzewka do działań edukacyjnych i festiwalowych przekazało Nadleśnictwo Gniezno – Lasy Państwowe.

Festiwal Kłeckich Legend – Wielkopolski Fyrtel Kultur realizowany jest wg koncepcji Dawida Junga w instytucjach partnerskich programu „Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!” we współpracy z Centrum Praktyk Edukacyjnych. Wydarzenia festiwalowe dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, Miasta Poznań oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego. 

Program „Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!” jest realizowany przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane