czwartek, 26 listopada 2020 10:13

Nie bądźmy obojętni wobec bezdomnych

 

Służby apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Nadchodzące wieczory i noce z niskimi temperaturami to czas szczególnie dla nich trudny.

W okresie jesienno-zimowym, wszystkie służby kontrolują miejsca, gdzie gromadzą się bezdomni, w tym tzw. pustostany. Strażnicy miejscy oraz policjanci rozpoczynają okres kontroli kilkunastu miejsc, gdzie co roku przebywają bezdomni. Jest to o tyle ważne, że w ostatnich dniach pogoda zdecydowanie się pogorszyła. Niskie temperatury panujące na zewnątrz zagrażają życiu i zdrowiu nie tylko osób bezdomnych, ale także samotnych, starszych, nieporadnych życiowo czy będących pod wpływem alkoholu. 

Niektóre z tych miejsc są zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych. Ale są także obiekty prywatne niezabezpieczone, które jeszcze pozostają niezaludnione, ale wszystko może się zmieniać w zależności od warunków atmosferycznych. Takim osobom często proponuje się pomoc socjalną lub medyczną, ale efektywność tych działań zależy przede wszystkim od mieszkańców, którzy Policji lub Straży Miejskiej zgłaszają miejsca gromadzenia się osób bezdomnych - mundurowi apelują o zwrócenie uwagi na tego typu sytuacje i nie przechodzenie obok takich osób obojętnie. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997, Straży Miejskiej 604-512-000 oraz ogólnopolski nr 112.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane