poniedziałek, 30 listopada 2020 17:29

Bezpieczniejsza droga do szkoły w Zdziechowie

  mnopr

Rodzice wraz z dziećmi, które uczęszczają do zespołu szkolnego w Zdziechowie, zyskali teraz bezpieczniejsze przejście prowadzące przez główną drogę przejazdową prowadzącą przez wieś.

W Zdziechowie powstała druga sygnalizacja świetlna, która ma poprawiać bezpieczeństwo na drodze powiatowej, prowadzącej z Gniezna w kierunku Janowca Wielkopolskiego. Tym razem powstała ona na przejściu dla pieszych, które wykonano na wysokości kompleksu szkolnego w południowej części wsi. 

Zadanie polegało na budowie sygnalizacji świetlnej z detektorem do spowalniania ruchu, likwidacji starego przejścia dla pieszych i przyległego chodnika, wraz z budową chodnika przy nowym przejściu dla pieszych oraz wykonaniem oznakowania pionowego i poziomego. Działania te prowadzone były wspólnie przez Powiat Gnieźnieński oraz Gminę Gniezno.

Na podstawie uzgodnień pomiędzy samorządami, zadanie budowy nowej sygnalizacji świetlnej w rejonie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich, Przedszkola, Żłobka i Hali Widowiskowo–Sportowej w Zdziechowie, zrealizował Powiatowy Zarząd Dróg. Z kolei, za wykonanie prac z zakresu wytyczenia nowego przejścia dla pieszych, przebudowy chodników oraz oznakowania poziomego i pionowego odpowiedzialna była Gmina Gniezno. Odbiór techniczny nowej sygnalizacji nastąpił 18 listopada br.

Jak podkreślali Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński oraz Maria Suplicka, wójt Gminy Gniezno – zrealizowana inwestycja jest odpowiedzią na liczne głosy mieszkańców. Łączna wartość zrealizowanej inwestycji to blisko 45 tys. zł, z czego 32 tys. zł pochodzi z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane