piątek, 04 grudnia 2020 09:43

Starostwo sprzedaje wysłużone auto

 

Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg na zbycie samochodu, który przez kilkanaście lat służył kilku starostom oraz urzędnikom tej jednostki.

Zgodnie z informacją, którą przekazaliśmy swojego czasu o zakupie nowego auta dla Starostwa Powiatowego, obecnie na sprzedaż zostało wystawione auto, które przez około 12 lat służyło temu urzędowi, a więc za kadencji starosty Krzysztofa Ostrowskiego, Dariusza Pilaka, Beaty Tarczyńskiej oraz Piotra Gruszczyńskiego.

Przedmiotem sprzedaży jest samochód osobowy marki Ford Mondeo MK4 z wersją wyposażenia Titanium X, wyprodukowany w 2008 roku. Pojemność silnika 2521 ccm i z przebiegiem 258 300 kilometrów. Cena wywoławcza pojazdu wynosi 35 tys. złotych brutto.

Dodatkowych szczegółów oraz możliwość zapoznania się z pojazdem możliwa jest po umówieniu telefonicznym w godzinach pracy urzędu - więcej informacji można znaleźć w ofercie przetargu (załącznik poniżej). Wysłużone auto zastąpiła zakupiona niedawno Skoda Superb z napędem na cztery koła, której koszt wyniósł 168 tys. złotych.

18 komentarzy

 • Link do komentarza Lapidarium czwartek, 10 grudnia 2020 21:56 napisane przez Lapidarium

  A to bardzo ciekawe. Czy w starostwie łamie się normy czasu pracy kierowców. Jeżeli ktoś jako kierowca pracuje tam 12 14 godzin na dobę to się nadaje natychmiast do organów ścigania.

 • Link do komentarza Lapidarium czwartek, 10 grudnia 2020 21:54 napisane przez Lapidarium

  Daj spokój. Otrzymujesz chłopie kasę z publicznych pieniędzy. Więc wszystko jest jawne.

 • Link do komentarza urzędas środa, 09 grudnia 2020 17:47 napisane przez urzędas

  ad. lapidarium - skąd wiesz o poborach kierowcy? masz wtyki w starostwie, które niezgodnie z RODO udzielają tobie informacji? Nie jesteś anonimowy w necie i możesz beknąć za takie publikacje, które objęte są tajemnicą, bo żaden kierowca nie ma obowiązku składania oświadczeń majątkowych. A poza tym kierowcy często pracują po 12-14 godzin na dobę, to i zarabiać muszą odpowiednio. Zazdrośnik jesteś i tyle.

 • Link do komentarza micio środa, 09 grudnia 2020 13:25 napisane przez micio

  Ciekawe czy przekazanie kluczyków dla nowego właściciela samochodu odbędzie się przed kamerami... ciekawe czy gazety będą o tym pisały... w kronikach będzie zapisane to nazwisko... dzieci będą dumne ze swego taty który to zakupi, na ulicy przechodnie będą pozdrawiać machając...
  ;p

 • Link do komentarza Lapidarium wtorek, 08 grudnia 2020 20:52 napisane przez Lapidarium

  A to ten kierowca co za czasów Starosty Ostrowskiego zarabiał ok. 7000 złotych?

 • Link do komentarza Teresa poniedziałek, 07 grudnia 2020 19:35 napisane przez Teresa

  Wojtek.
  Czytaj ze zrozumieniem komentarze.
  Nazwisko rzeczoznawcy jest do wglądu w dokumentach wyceny w Starostwie. Ja tego nie wiem bo nie sprawdzałam. Ale jak masz potrzebę takiej wiedzy to poproś urząd o wgląd w dokumenty i sprawa będzie dla Ciebie jasna.
  A co do obowiązków kierowcy w Starostwie. Co Ty możesz o tym wiedzieć?
  Nie robi nic za całkiem niezłe pieniądze?
  No to jak będziesz w Starostwie po nazwisko rzeczoznawcy to poproś też o zakres obowiązków kierowcy. Może Ci się otworzą oczy. Wg powiedzenia - wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

 • Link do komentarza Wojtek niedziela, 06 grudnia 2020 11:48 napisane przez Wojtek

  @ Teresa. Twój komentarz to kompletny odpał. Po pierwsze ciekawe który rzeczoznawca wydał taka opinie. Nazwisko. Po drugie kierowca w starostwie nie robi nic poza dbaniem o samochód więc to należy do jego zakresu obowiązków. Podstawowych obowiązków. Za całkiem niezłe pieniądze.

 • Link do komentarza Teresa sobota, 05 grudnia 2020 08:40 napisane przez Teresa

  A wzięliście pod uwagę, że operat szacunkowy przy wycenie samochodu robił uprawniony rzeczoznawca, który na podstawie odpowiednich wskaźników i bezpośrednich oględzin dokonał oceny wartości przedmiotu. Jego zadaniem było dokonać analizy wartości biorąc pod uwagę średnie ceny podobnych modeli w tej klasie i z tego rocznika. I pewnie są na to odpowiednie dokumenty. Starosta czy którykolwiek inny pracownik tego urzędu, nie ma uprawnień do przedstawiania własnej koncepcji oceny wartości. Jedyne na co bym się pokusiła to fakt, że to auto ma ogromną wartość sentymentalną dla eksploatującego go kierowcy, który jak było widać na gnieźnieńskich ulicach, nie żałował sił by samochód prezentował się wizualnie doskonale (za stan techniczny odpowiadał własną posadą więc ta kwestia jest jakby bezsporna).

 • Link do komentarza Ford piątek, 04 grudnia 2020 23:11 napisane przez Ford

  Ta licytacja bedzie ale w dół!!!

 • Link do komentarza Obserwator piątek, 04 grudnia 2020 21:25 napisane przez Obserwator

  Cena realna to 15-17 tyś widać ze ten kto tam urząd sprawuje nie ma żadnej wiedzy o niczym!!

 • Link do komentarza Tomi piątek, 04 grudnia 2020 18:49 napisane przez Tomi

  35 tys ?? Zapomnijcie ! Kolega sprzedał z 2008 roku za 16500 i tez ładny

 • Link do komentarza Wojtek piątek, 04 grudnia 2020 18:26 napisane przez Wojtek

  Costu śmierdzi z ceną. Radzę obserwować procedurę sprzedaży tego auta. Cena wywoławcza w przetargu 35 tys. Pytanie czy nie po to żeby nikt się nie zgłosił i żeby sprzedać auto z wolnej ręki znajomkowi. Za dużo niższa kwotę. Będziemy pytać za ile zostanie sprzedany. Jeżeli poniżej ceny wywoławczej trzeba będzie zawiadomić ziobre. Pan Gruszczyński zawsze mówił że zna się na ekonomii i żeby przetarg się powiódł trzeba obniżyć mocno cenę. A tu robi odwrotnie. To jeżeli nie działa ekonomia w tym przypadku co zatem działa?

 • Link do komentarza Obserwator piątek, 04 grudnia 2020 16:32 napisane przez Obserwator

  Starosta mówił, że cena skody to 186tys, a nie 168. Teraz się już nigdzie nie spóźni z taką mocą pod maską. Ciekawe czy brali pod uwagę spalanie tego auta przy tych swoich oszczędnościach.

 • Link do komentarza rowerzysta piątek, 04 grudnia 2020 15:50 napisane przez rowerzysta

  @Tomek Po prostu trzeba zaczekać, aż starosta zostanie prezydentem RP - wtedy to auto będzie miało wartość.

 • Link do komentarza Łukasz piątek, 04 grudnia 2020 14:07 napisane przez Łukasz

  Fajna wersja silnikowa i wyposażeniowa, ale ta cena to jakiś absurd.

 • Link do komentarza Kizia Mizia piątek, 04 grudnia 2020 13:27 napisane przez Kizia Mizia

  Jak z kierowcą to kupuje. Tylko którym?

 • Link do komentarza Yemplariusz piątek, 04 grudnia 2020 11:56 napisane przez Yemplariusz

  Ha ha ha, cena do tego wywoławcza, może jakiś pracownik starostwa sobie kupi. W Starostwie nadal wszystko oderwane od rzeczywistości.

 • Link do komentarza Tomek piątek, 04 grudnia 2020 10:07 napisane przez Tomek

  Haha, cena z kosmosu albo z kierowcą

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane