czwartek, 10 grudnia 2020 11:17

2 osoby zginęły w wypadku między Gnieznem a Wrześnią

 

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w czwartkowe przed południe na drodze krajowej nr 15.

Do wypadku doszło 10 grudnia około godziny 10 na odcinku szosy między Czeluścinem a Gulczewem, gdzie miało miejsce zderzenie pojazdu ciężarowego z samochodem osobowym. W wyniku tego mniejszy z pojazdów został zupełnie zgnieciony - podróżowali nim kobieta i mężczyzna, którzy zginęli na miejscu. Oboje byli w wieku 21 lat i pochodzili z powiatu gnieźnieńskiego. Kierujący ciężarówką odniósł obrażenia i trafił do szpitala.

- Około godziny 10 na drodze krajowej nr 15 doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że osoba kierująca samochodem marki Opel Astra, jadąc w kierunku Wrześni, na tę chwilę z nieustalonych powodów straciła panowanie nad tym pojazdem i doprowadziła do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym marki Scania. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby, które podróżowały Oplem - poinformował sierż. sztab. Adam Wojciński z KPP Września. Jak dodał, kierujący ciężarówką był trzeźwy. 

Na miejscu obecnie trwają działania służb - droga jest nieprzejezdna. Okoliczności tragicznego zdarzenia ustali policja pod nadzorem prokuratora.

W związku z wypadkiem droga krajowa nr 15 na tym odcinku została zablokowana na kilka godzin - utrudnienia potrwają do późnych godzin popołudniowych.

 

 

 


Ostatnio dodane