wtorek, 12 stycznia 2021 08:35

Z przekroczonymi normami na S5

 

Na drodze ekspresowej S5 niedaleko Gniezna wielkopolscy inspektorzy zatrzymali nienormatywny zespół pojazdów. Przewoźnikowi grożą wysokie kary za popełnione wykroczenia.

Krajowy transport drogowy rzeczy na trasie Szubin - Wrocław wykonywał 7 stycznia zespołem pojazdów krajowy przewoźnik. Został zatrzymany dynamicznie na drodze ekspresowej S5 w okolicach Gniezna.

Przewożona przez niego maszyna do asfaltu po zważeniu okazała się ważyć 45,8 t zamiast 40,0 t. Przekroczenie od dopuszczalnej masy całkowitej wyniosło więc 5,8 t, czyli 14,5 proc. Niezgodny z normą był też nacisk grupy osi naczepy, który został przekroczony o 27,7 proc. Podobnie było z długością i szerokością zespołu pojazdów. Te obydwa parametry były również zawyżone o ponad 12 proc. Kierujący pojazdem nie okazał też zezwolenia na przejazd pojazdem nienormatywnym kategorii VII.

Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na łączną kwotę 24600 zł, a kierowca otrzymał mandaty karne w sumie na 500 zł. Zespół pojazdów został na miejscu doprowadzony do normatywności przez przeładowanie przewożonego ładunku na inny zespół pojazdów.

źródło: WITD

2 komentarzy

  • Link do komentarza Jarosław czwartek, 14 stycznia 2021 12:09 napisane przez Jarosław

    niech te zielone krokodylki przestaną się wreszcie kompromitować, a zajmą się pojazdami o przekroczonych gabarytach, nie tylko na polskich "blachach". Obcy jeżdżą po Polsce wzdłuż i wszerz i gdzieś mają nasze ustalenia. Nasza niby inspekcja ruchu drogowego ucieka przed nimi. bo po zatrzymaniu może być kłopot nawet w dogadaniu się. Kto z nich zna jakikolwiek język obcy. .Najłatwiej dorwać transporty firm, które budują drogi w najbliższej okolicy, wlepić mandat za niewłąściwe oświetlenie pojazdu. za dużo żwiru i podobne dziwadła wróćić z wynikiem (mandat) do swojej komendy. I premia gotowa.

  • Link do komentarza Jarosław wtorek, 12 stycznia 2021 18:43 napisane przez Jarosław

    Ale się wykazali! Phi. A może tak zacząć mierzyć i ważyć pojazdy USArmy z Powidza? Sukcesy gwarantowane.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane