środa, 13 stycznia 2021 12:46

Peugeot ściął latarnię na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego

 

Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w środowe południe na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego, gdzie samochód osobowy uderzył w latarnię drogową.

Do zdarzenia doszło 13 stycznia, przed godziną 12.30. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierujący samochodem osobowym marki Peugeot, jadąc od strony ul. Poznańskiej w kierunku Bydgoszczy, za ostatnim łukiem estakady stracił panowanie nad pojazdem, wpadł na pas oddzielający jezdnie i bokiem pojazdu ściął latarnię. 

Na miejsce przybyły dwa zastępy JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon zdarzenia i uszkodzony pojazd. Jeszcze przed przyjazdem służb pomocy uczestnikom zdarzenia udzielił jeden z kierowców (funkcjonariusz służby więziennej po służbie), który był świadkiem zdarzenia. Podróżujący pojazdem wyszli z niego o własnych siłach -  po tym zajął się nimi wezwany zespół ratownictwa medycznego, jednak nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń.

Okoliczności zdarzenia ustali policja. Na czas prowadzonych działań jezdnia w kierunku Bydgoszczy była zablokowana przez kilkanaście minut, a następnie wprowadzono ruch jednym pasem.

Nadmienić należy, że samochód ściął nową latarnię, która została w tym miejscu postawiona po ostatnim zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w listopadzie ub. roku.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza i piątek, 15 stycznia 2021 16:09 napisane przez i

  Kiedyś te latarnie stały i nikomu nie wadziły, a w ostatnich 2-3 latach to już chyba z 5 razy wpadano na nie. Co jest tego przyczyną? Bo ktoś pisał kiedyś, ze jakaś studzienka????

 • Link do komentarza Gnieznianin piątek, 15 stycznia 2021 08:14 napisane przez Gnieznianin

  Po raz kolejny ścięta ta sama latarnia, zawsze w tym samym miejscu. Na pasie ruchu jadąc od strony Poznania tuż przed tym miejscem jest mocno zapadnieta studzienka kanalizacyjna, jadąc z większą prędkością łatwo stracić panowanie nad kierownicą po najechaniu na nią. Może służby wreszcie poprawią studzienke, bo kierowców jadących szybciej niż dozwolone 70 km/h na pewbo nie ubedzie.

 • Link do komentarza Witek czwartek, 14 stycznia 2021 13:43 napisane przez Witek

  Bo jak się nie umie jeździć to się nie jeździ :)

 • Link do komentarza kierowca środa, 13 stycznia 2021 14:42 napisane przez kierowca

  Co ludzie się tak uparli na niszczenie tej latarni. Challenge czy co ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane