poniedziałek, 25 stycznia 2021 07:04

Sprawca śmiertelnego wypadku czuje się ofiarą i chwali brawurową jazdą

 
Sprawca śmiertelnego wypadku czuje się ofiarą i chwali brawurową jazdą zdjęcie: PSP Gniezno

Zapadł wyrok w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło prawie dwa lata temu w Charbowie koło Kłecka. Zginęły w nim dwie osoby, a tymczasem sprawca chwali się, że zamierza szybko jeździć autem.

Do tragicznego wypadku doszło 20 kwietnia 2019 roku we wczesnych godzinach popołudniowych, na szosie przebiegającej przez Charbowo. Służby zostały wezwane do samochodu osobowego, który uderzył bokiem w przydrożne drzewo. Na miejscu zginęła 18-latka, dziewczyna kierującego. Wkrótce też zmarł drugi uczestnik wypadku - ojciec kierowcy. 

Sprawcą zdarzenia uznano kierowcę Łukasza B., który początkowo w procesie toczącym się przeciwko niemu chciał dobrowolnie poddać się karze, ale po czasie jednak zmienił swoje podejście i przestał zeznawać. 

Jak informuje TVP Poznań, prokuratura pozwoliła zwrócić mu prawo jazdy, a jednocześnie w trakcie toczącego się procesu wnioskowała o karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz pięcioletniego zakazu prowadzenia pojazdów. Taki też wyrok zapadł w miniony piątek, ale jest on nieprawomocny. Łukasz B. nadal więc jeździ autem, czym zresztą chwali się w internecie na swoim profilu i nie ukrywa, że zamierza robić to brawurowo. 

TVP Poznań podało, że rodzina zmarłej 18-latki zamierza się odwołać od wyroku. Chcą, by sprawcę pozbawiono prawa jazdy na długie lata. Łukasz B. w rozmowie z telewizją twierdzi, że sam jest ofiarą tego wypadku, gdyż w zdarzeniu stracił ojca. 

7 komentarzy

 • Link do komentarza kk poniedziałek, 25 stycznia 2021 22:30 napisane przez kk

  @historyk: Otylia poniosła karę.

 • Link do komentarza Blondi poniedziałek, 25 stycznia 2021 19:41 napisane przez Blondi

  Kpina wyrok ! Brak słów

 • Link do komentarza KM poniedziałek, 25 stycznia 2021 15:13 napisane przez KM

  Brawurowo partnerem, aha

 • Link do komentarza historyk poniedziałek, 25 stycznia 2021 14:58 napisane przez historyk

  otylia jędrzejczak zabiła brata i jakoś kary nie poniosła

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 25 stycznia 2021 10:07 napisane przez mieszkaniec

  Czy jeszcze ktoś z czytelników ma wątpliwości, że resort wymiaru sprawiedliwości potrzebuje natychmiastowych zmian.? Co na taki werdykt i wiele innych wyroków sądów ci, którzy w obronie status quo wiecowali przed sądem z tymi zniczami? A wśród nich, jak się okazało byli tacy, przeciw którym toczą się sprawy o poważne nadużycia.

 • Link do komentarza Obserwator poniedziałek, 25 stycznia 2021 09:21 napisane przez Obserwator

  Też mi sąd...Kpina wyrok!Za kradzież cukierka w sklepie było by 5 lat bezwzględnego więzienia!
  Sumienie cię zeżre za to co zrobiłeś i to będzie najlepszy wyrok-sprawiedliwośc..!

 • Link do komentarza LLL poniedziałek, 25 stycznia 2021 07:44 napisane przez LLL

  Przeczytałem kilka jego wypowiedzi na FB. Ten człowiek jest kompletnie oderwany od rzeczywistości. Twierdzi, że będzie teraz jeszcze szybciej. Taka osoba powinna zostać zbadana przez biegłego psychiatrę i mieć dożywotnio zakaz posiadanie jakichkolwiek uprawnień do prowadzenia pojazdów i maszyn. Co najwyżej skuter 50cm3, a i to warunkowo, o momentu popełnienia jakiegoś wykroczenia. To jest skandal, co ten człowiek wypisuje i robi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane