środa, 27 stycznia 2021 10:06

Witkowskie ZSP z perspektywą przyszłości

  SP (opr)
ZSP w Witkowie ZSP w Witkowie źródło: Google Street View

Zapewnienie o dalszym funkcjonowaniu jednostki i utrzymywaniu współpracy samorządów przyniosło spotkanie, które odbyło się w miniony wtorek w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Witkowie.

W pierwszej połowie stycznia starosta Piotr Gruszczyński zwrócił się z prośbą do witkowskiego burmistrza Mariana Gadzińskiego o podjęcie się wspólnych działań wspierających dalsze funkcjonowanie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie.

W tym celu też wczoraj odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele samorządu, Starostwa Powiatowego, dyrekcji placówki, działającej przy ul. Warszawskiej w Witkowie oraz rady pedagogicznej szkoły, by poinformować o zainicjowaniu wspólnych działań, których celem jest wsparcie organizacji witkowskiego zespołu szkół.

Na podjęte w odpowiedzi pozytywne decyzje witkowskiego samorządu wpłynęło wiele czynników, w tym między innymi fakt, iż duży procent uczniów szkoły stanowi młodzież spoza Witkowa (ponad 50%) dla której jest ona często jedyną alternatywą uzyskania wykształcenia. Zwracano także uwagę, iż uczniowie zamieszkujący ościenne wioski są w stanie dojechać do szkoły w Witkowie, ale trudny byłby dla nich bezpośredni dojazd do innej miejscowości.

Jak przekazano w trakcie spotkania, szkoła stawia sobie za cel tworzenie placówki otwartej na potrzeby społeczności lokalnej, szkoły przyjaznej oraz otwartej na lokalne środowisko. Wielokrotnie podkreślano także, że uczniowie i grono pedagogiczne na co dzień aktywnie uczestniczy w życiu społecznym Witkowa, współorganizując lokalne uroczystości w tamtejszym centrum kultury oraz wspierając miejscowe inicjatywy sportowe. Nie bez znaczenia jest także  bogata tradycja szkoły. Placówka także zwiększa i wyrównuje szanse edukacyjne dla młodzieży z terenów wiejskich i miejsko-wiejskich z Witkowa oraz okolicznych wiosek, stanowiąc istotny element integrujący lokalną społeczność.

1 komentarz

  • Link do komentarza Jarosław środa, 27 stycznia 2021 12:21 napisane przez Jarosław

    Ta szkoła to sztucznie utrzymywany twór, nie wiem po co i dla kogo? Co ambitniejsza i zdolniejsza młodzież unika tej szkoły dojeżdżając do Gniezna, Wrześni a nawet Poznania. Gdzie te czasy, gdy Technikum Rachunkowości Rolnej było jednym z 3 w Wielkopolsce? Panie Burmistrzu, zaplecze i otoczenie tej szkoły to żywy obraz jej kondycji.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane