środa, 27 stycznia 2021 10:35

Matka pięcioraczków już w domu. Dzieci jeszcze pozostaną w szpitalu

 

W kilka dni po urodzeniu piątki dzieci, o którym to przypadku mówił cały kraj, ich matka powróciła do swojego domu w Gnieźnie. Dzieci będą miały taką szansę dopiero za kilka tygodni.

Jak poinformował wczoraj Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny w Poznaniu, w którym 17 stycznia br. na świat przyszły pięcioraczki, ich mama już wyszła ze szpitala. Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria oraz Maksymilian, których rodzice są z Gniezna, póki co jeszcze pozostaną w lecznicy.

- To będzie zależało od samych dzieci. Generalnie, jeżeli ich stan zdrowia będzie dobry, wykształcą się do końca wszelkiego rodzaju organy wewnętrzne, to myślę, że za dwa lub trzy miesiące powinny wyjść do domu - przekazał Radiu Poznań rzecznik prasowy szpitala Lesław Ciesiółka. Dzieci przyszły na świat w 29. tygodniu ciąży.

Pani Hanna - bo tak na imię mamie dzieci - wraz z ich ojcem będzie teraz codziennie dojeżdżać z Gniezna do Poznania, by odwiedzać całą piątkę. Po ich przybyciu do domu, co zapewne nastąpi wiosną tego roku, zapewnione ma zostać wsparcie rodziny m.in. ze strony Urzędu Miejskiego. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane