piątek, 19 lutego 2021 13:02

PWSZ Gniezno przymierza się do nowych kierunków i zmiany nazwy

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa przygotowuje się do poszerzenia oferty edukacyjnej dla kandydatów na studia - w ubiegłym roku uczelnia miała najlepszy nabór od lat.

Utrzymywanie współpracy z poznańskimi uczelniami, nawiązywanie porozumień ze szkołami średnimi, a także poszerzanie i ulepszanie bazy dydaktycznej - takie założenia są realizowane obecnie w PWSZ Gniezno. Rektor uczelni poinformował o planach, jakie są na kolejnych etapach jej funkcjonowania.

- Mamy podpisane porozumienia z wieloma ważnymi poznańskimi uczelniami. Służyć ma to temu, że dopóki sami nie będziemy mieli prowadzenia studiów magisterskich na niektórych kierunkach, daje nam to możliwość dalszego kształcenia naszych studentów. Po licencjacie będą mogli prowadzić na tych uczelniach. Następną rzeczą, bardzo istotną, jest to, że pracownicy tych uczelni będą mogli udzielać się w naszej - pozyskiwanie wykładowców jest bardzo ważne, a dzięki porozumieniu taki wykładowca nie musi się starać o pozwolenia - przyznał prof. Paweł Chęciński, dodając iż uczelnia otrzymuje granty, pozwalające na podnoszenie poziomu kształcenia - obecnie placówka otrzymała takowy na dostosowanie uczelni do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

- Pierwszy grant jest dla studiów pielęgniarskich, które połowie studentów daje daje możliwość pozyskania dodatkowych 500 zł do stypendium. Jest to grant nie na inwestycje, ale miękki. Drugim grantem, który zostanie zrealizowany do końca roku, jest centrum symulacji medycznej, gdzie stworzymy możliwości do praktyk dla naszych studentów nauk o zdrowiu - mówił prof. Janusz Wiśniewski, dodając iż umożliwi to nabywanie wiedzy takiej samej, jak w szpitalu podczas praktyk. 

- Kontynuujemy nabór na znane w Gnieźnie kierunku, ale planujemy na realizację kolejnych. Jednym z nich będzie położnictwo, ale będą jeszcze dwa kolejne, których jeszcze nie podamy, żeby nie zapeszać - jeden będzie inżynierski, a drugi zupełnie inny i nieznany uczelni, kierunek społeczny. Staramy się więc naszą ofertę rozwijać, pozyskujemy też studentów z Ukrainy, a więc w kwestii dydaktyczno-kształceniowej mamy ofertę bardzo bogatą i oby się nam udało wszystko realizować - przyznała dr Matylda Gwoździcka-Piotrowska, prorektor ds. studenckich.

Jak dalej zdradził rektor, obecnie uczelnia jest w trakcie zmiany nazwy: - Wykreślamy słowo "Zawodowa", a obecnie jesteśmy na etapie akceptacji przez pana ministra "Państwowa Wyższa Szkoła im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie". 

Obecnie na PWSZ Gniezno studiuje około 500 studentów, ale dla władz uczelni kierunkiem, w którym chcą zmierzać, jest podwojenie tej liczby. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza avalon sobota, 20 lutego 2021 20:46 napisane przez avalon

    To prawda, stylistycznie aż razi w oczy.
    Ale białorusko-ukraiński reżim PO-PiS (AWS) zagłosuje na TAK bo to przybliża do ich korzeni.

  • Link do komentarza Gnieźniok piątek, 19 lutego 2021 19:32 napisane przez Gnieźniok

    "Państwowa Wyższa Szkoła" (po odcięciu ostatniego członu nazwy) to rusycyzm stylistyczny. Po dokonaniu skrótu nazwy należałoby mówić: "Państwowa Szkoła Wyższa".

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane