niedziela, 07 marca 2021 16:55

Pierwsza z pięcioraczków opuszcza szpital

 
Pierwsza z pięcioraczków opuszcza szpital źródło: Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny

Do rodzinnego domu w Gnieźnie przybędzie mała Wiktoria - jedna z pięciorga dzieci, które w połowie stycznia urodziły się w poznańskim szpitalu.

Po kilku tygodniach pobytu w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej w Poznaniu, pierwsza z pięcioraczków urodzonych przez gnieźniankę przybędzie do rodzinnego domu. 

Jak informuje Radio Zet, rzecznik prasowy lecznicy poinformował iż jako pierwsza szpital opuszcza Wiktoria. Stan pozostałej czwórki - trzech dziewczynek oraz chłopca jest stabilny: - Dzieci dorastają, nabierają wagi. Od ich stanu zdrowia, wyników badań, będzie zależało, kiedy będą mogły dołączyć do siostry i rodziców - poinformował Lesław Ciesiółka w Radiu Zet. 

Pięcioraczki Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian przyszły na świat w 29. tygodniu ciąży w niedzielę 17 stycznia br. Wszystkie ważyły od 680 do 1180 gramów. Do tej pory rodzinie udzielono już wsparcia od miejscowego samorządu, władz państwa oraz prywatnych firm.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane