wtorek, 23 marca 2021 13:59

Migawki z miasta - ciężarówki rozjeżdżają ulice na osiedlu Pławnik

 
Migawki z miasta - ciężarówki rozjeżdżają ulice na osiedlu Pławnik zdjęcie nadesłane

Od momentu zamknięcia przejazdu ul. Wolności i wyznaczeniu objazdów, niektórzy kierowcy samochodów ciężarowych nie korzystają z wyznaczonej dla nich trasy.

We wczesne poniedziałkowe popołudnie na ul. Wolności pojawili się pracownicy firmy wykonującej prace remontowe, którzy zgodnie z zapowiedzią zamknęli przejazd tą drogą na odcinku między ul. Armii Poznań a ul. Grunwaldzką. Dla samochodów osobowych wyznaczony został objazd drogami osiedlowymi, ale dla tranzytu - przez ul. Witkowską, Rondo Gnieźnieńskich Olimpijczyków oraz Wrzesińską (w obie strony). Nie wszyscy kierowcy stosują się jednak do oznakowania.

- Proszę o zwrócenie uwagi na regularne łamanie wprowadzonego ograniczenia tonażu oraz przekraczaniem prędkości na wyznaczonym objeździe drogi w zawiązku z remontem ul. Wolności zanim dojdzie do kolejnej tragedii. Regularnie drogę skracają sobie tiry i inne samochody o znacznie większym tonażu niż jest dopuszczalny - napisała nam jedna z mieszkanek osiedla Pławnik, która przesłała zdjęcia samochodów ciężarowych, które udało się jej uchwycić w ciągu jednej godziny we wtorek 23 marca.

Inny z mieszkańców zwrócił nam uwagę, że niektóre tablice informujące o objeździe piszą o "zamknięciu ul. Wolności", co dla kierowców spoza Gniezna nie musi być zrozumiałe. - Przecież gdyby postawiono znak, że objazd w kierunku Witkowa prowadzi objazdem, byłoby to bardziej zrozumiałe niż podanie samej nazwy ulicy - przekazał gnieźnianin. 

14 komentarzy

 • Link do komentarza juras środa, 24 marca 2021 15:19 napisane przez juras

  Jak Prezydent Budasz robi jest źle jak nie robiłby też byłoby źle. Ludzie Wy sami nie wiecie czego chcecie.Przynajmniej za Prezydenta Budasza coś się dzieje i chwała Jemu za to. Gniezno wygląda coraz lepiej, oczywiście do wielkiej euforii daleko ale cóż Krakowa od razu też nie zbudowano.Poprzednicy p. Budasza co zrobili- wstyd i hańba zwłaszcza to rondo na Wrzesińskiej naprzeciw Piastovej.

 • Link do komentarza Pan Tadeusz środa, 24 marca 2021 13:01 napisane przez Pan Tadeusz

  Wczoraj mijałem na tym objeździe tiry i faktycznie nikt tam nie patrzy na znaki.Ciekawe dlaczego policja jest bierna w tym przypadku?!

 • Link do komentarza Pieszy środa, 24 marca 2021 11:23 napisane przez Pieszy

  Takie pytanie z innej beczki. Kiedy powiat posprząta ulicę Wrzesińską? Śmieci pełno od Sylwestra. Przejść chodnikiem nie idzie.

 • Link do komentarza mieszkaniec pławnika wtorek, 23 marca 2021 22:42 napisane przez mieszkaniec pławnika

  ul Powstania Warszawskiego, piesi idący jezdnią z małymi dziećmi ( nie ma chodnika) i nagle auto jadące z dużą prędkością o centymetry omijające pieszych. To widok , który zauważyłem dzisiaj. O krok od tragedii!!! Nadmierna prędkość cechuje ponad połowę pojazdów tą ulica. Czy musi dojść do tragedii , aby służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo ( policja) wzięły się wreście do roboty, zamiast pić kawkę na parkingach.

 • Link do komentarza Michał wtorek, 23 marca 2021 22:24 napisane przez Michał

  Trzeba zatrzymać jednego delikwenta z drugim i od razu dzwonić na policję. Porażka włodarzy tej mieściny...

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 23 marca 2021 22:06 napisane przez kierowca

  szkoda że nie połatali Witkowskiej przed uruchomieniem objazdu - ale to przecież inny zarządca... to się nigdy nie zmieni???

 • Link do komentarza steffanek wtorek, 23 marca 2021 21:47 napisane przez steffanek

  A było sporo czasu aby przygotować objazdy ,oznakowania itd A ! nie - co ja gadam ! Ważniejsze są parki -które są mieszkańcom Gniezna bardzo potrzebne bo przynoszą miastu spore dochody ! Co by tu jeszcze sprzedać?

 • Link do komentarza radek wtorek, 23 marca 2021 21:11 napisane przez radek

  Przecież to miała być obwodnica. Więc dobrze jeżdżą.

 • Link do komentarza KarZam wtorek, 23 marca 2021 21:03 napisane przez KarZam

  Podobna sytuacja jest na ul. Armii Poznań od Wolności do Wiosennej (kier. przedszkole, kościół). Jedzie tu wszystko, co zabłąkane skręca z Witkowskiej w Wolności. Tiry są na porządku dziennym. Niektóre osobówki i busy gnają jak szalone. Tylko patrzeć jak jakiś pieszy idący tym odcinkiem zostanie potrącony.

 • Link do komentarza Janek S wtorek, 23 marca 2021 18:00 napisane przez Janek S

  A Policja na Watisie hotdogi zajada.

 • Link do komentarza b wtorek, 23 marca 2021 15:36 napisane przez b

  nikt nie zwraca uwagi na znaki , tam jest wolna amerykanka , jadą na skróty gdzie się da nawet pomiędzy maszynami które zaczęły prace na ulicy Wolności

 • Link do komentarza mieszkaniec pławnika wtorek, 23 marca 2021 14:51 napisane przez mieszkaniec pławnika

  TAAK , doskonały pomysł remontować razem Wolności i most kolejowy , jak zwykle trafnie , a co oznakowania objazdów NIE ma tam żadnego !!!!

 • Link do komentarza Emil wtorek, 23 marca 2021 14:16 napisane przez Emil

  Wystawić patrol na kilka dni i będzie kasa na inne drogi.

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 23 marca 2021 14:15 napisane przez kierowca

  Oj będziemy mieli piękne drogi. Jedno zrobią drugie zniszczą.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane