czwartek, 25 marca 2021 09:38

Uczniowie podstawówek z gminy i miasta mają otrzymać bezpłatny bilet MPK

 

Trwają rozmowy w sprawie wprowadzenia od nowego roku szkolnego możliwości bezpłatnego biletu dla uczniów szkół podstawowych. Mają z nich korzystać uczniowie z Gniezna oraz Gminy Gniezno.

O tym pomyśle informowano jeszcze pod koniec ubiegłego roku, ale obecnie o sprawie oficjalnie informują urzędy z obu samorządów. Projekt zakłada stworzenie możliwości dowożenia uczniów do szkół na terenie Gniezna bez konieczności ponoszenia za to dodatkowych opłat - uczniowie ci mogliby korzystać z biletu darmowego, upoważniającego ich do korzystania z autobusów MPK Gniezno. 

Na początku marca prezydent Tomasz Budasz wskazał iż wstępnie swoje zainteresowanie wyrazili wójt gminy Gniezno oraz gminy Niechanowo. Rozlokowanie osiedli na ich terenie sprawia, że spora część uczniów korzysta z placówek miejskich, które są albo bliżej ich miejsca zamieszkania lub też bardziej "po drodze" - zwłaszcza z rejonu Cielimowa, Mnichowa czy Dalek. Do szkół podstawowych, prowadzonych przez Miasto Gniezno, w obecnym roku szkolnym uczęszcza około 5200 uczniów (choć aktualnie zajęcia odbywają się w formie zdalnej).

Rozmowy z MPK prowadziła już wójt gminy Gniezno Maria Suplicka. Jak poinformowano na stronie Urzędu Gminy, bezpłatna komunikacja dla dzieci z tego terenu, a uczących się w miejskich szkołach podstawowych, mogłaby zacząć obowiązywać od września 2021 roku i obejmować wszystkie linie autobusowe przez cały rok. Dla gminy koszt wyniósłby miesięcznie ok. 7 tys. złotych za 152 bilety. 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza aaa czwartek, 25 marca 2021 15:59 napisane przez aaa

    A jak z biletami które są nie wykorzystane z powodu Covida.... np. tydzien stycznia i 2 tyg lutego, lub ostatni tydz marca i 2 tyg kwietnia... a bilet trzeba kupić na cały marzec i na cały kwiecień!!! Do tego jesli wchodzą w ten termin swięta to też odejdzie kilka dni. Jak to rozliczyć? Bo dla niektórych Rodzin to jest wydatek, np dla mnie...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane