poniedziałek, 29 marca 2021 13:32

Sanepid apeluje do proboszczów

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zwróciła się z apelem do proboszczów i księży administrujących parafiami, aby przestrzegali obostrzeń w okresie świąt.

Zbliżające się święta Wielkiej Nocy są szczególnie ważne w kalendarzu Kościoła katolickiego. Będą też to drugie w historii, które obchodzone będą w wyjątkowy sposób - z ograniczeniami oraz przy zachowaniu zasad ogłoszonych kilka dni temu w rozporządzeniu abpa Wojciecha Polaka. Obecnie z apelem zwrócił się gnieźnieński Sanepid.

- Mój apel do wszystkich proboszczów parafii na terenie powiatu gnieźnieńskiego, żeby w tym okresie świąt nadzorowali limit osób w kościołach, gdzie jak wiadomo są wprowadzone nowe obostrzenia 1 osoba na 20 metrów kwadratowych. Moja ogromna prośba, aby ten limit był przestrzegany, aby osoby miały założone maseczki właściwie podczas nabożeństwa, aby zachowany był dystans i by była możliwość dezynfekcji rąk - przekazała Anna Stejakowska, dyrektor PSSE w Gnieźnie. Jak przyznała, sytuacja obecnie jest trudna i bardzo rozwojowa.

Przypomnijmy iż zgodnie z decyzją metropolity gnieźnieńskiego, proboszczowie mają dodatkowo na drzwiach świątyń informować o ilości osób, które mogą jednocześnie przebywać w świątyni (nie zaliczają się osoby sprawujące nabożeństwo).

Sanepid apeluje także o odpowiedzialne zachowanie w okresie świąt: - Podstawowa zasada to również ograniczenie naszej mobilności, naszych kontaktów. Apel wszystkich specjalistów jest o to, by ograniczyć to spotykać się w gronie swoich rodzin i w swoich domach - dodała Anna Stejakowska.

8 komentarzy

 • Link do komentarza przeciętniak wtorek, 30 marca 2021 11:22 napisane przez przeciętniak

  W supersamach jeden klient włazi na drugiego, maseczki pod nosem, często brudne, ze rzygać się chce. I to nie przeszkadza ateistom i lewakom. A do kościoła idą tylko ci, którzy naprawdę potrzebują bliskości Boga i zachowują się całkiem racjonalnie. No, ale pandemia jest przecież okazją, by katolicką wiarę wyplenić z ludzi do końca. Takie apele do proboszczów sa nieracjonalne. Zresztą jest coraz więcej głosów specjalistów, którzy twierdzą, że żaden lockdown , maseczki i inne głupie obostrzenia wcale nie zatrzymują zarazy. Dzisiaj to nawet podawali w mediach, ze głównym źródłem zakażeń są ........szpitale. No to komu ludzie mają wierzyć?

 • Link do komentarza sio_partia wtorek, 30 marca 2021 09:07 napisane przez sio_partia

  Oczywiście najwięcej do powiedzenia mają nieuczęszczający do kościoła. Ale cóż widocznie to jakaś forma odreagowania. Wiem, że limit jest przestrzegany i kościół jest zamykany przy osiągnięciu wyznaczonej liczby osób. W przypadku, który znam, innych nie analizuje.

 • Link do komentarza Markecik poniedziałek, 29 marca 2021 20:24 napisane przez Markecik

  A kiedy Sanepid zaapeluje do właścicieli sklepów wielkopowierzchniowych? Tam nie ma problemów tylko w kościołach? Pani Anno, Pani tak na poważnie czy tylko pod przełożonych? Bez komentarza.

 • Link do komentarza Gnieźniok poniedziałek, 29 marca 2021 18:17 napisane przez Gnieźniok

  Proszę też zaapelować do pastorów: mamy przecież kaplicę protestancką na Warszawskiej, kościół przy ul. Mickiewicza. No, i mamy Salę Królestwa Świadków Jehowy przy ul. Słowackiego. Coś pominąłem?

 • Link do komentarza radek poniedziałek, 29 marca 2021 17:38 napisane przez radek

  To taki żart na 1 kwietnia...

 • Link do komentarza marek poniedziałek, 29 marca 2021 16:20 napisane przez marek

  Państwo w państwie.
  Ciekawe kiedy niektórzy wstaną z kolan.

 • Link do komentarza Mieszkanka poniedziałek, 29 marca 2021 15:20 napisane przez Mieszkanka

  Juz widzę jak ksieza się do tego stosują haha

 • Link do komentarza Wawrzyniec poniedziałek, 29 marca 2021 13:38 napisane przez Wawrzyniec

  Co to ma być. Nas się zamyka, a tu apel. Czyli sanepid wie, obostrzenia w koście to mit. Super

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane