sobota, 03 kwietnia 2021 17:00

Osoba zakażona na mszy. Sanepid informuje

 
Osoba zakażona na mszy. Sanepid informuje źródło: Google Street View

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje, że w ostatnich dniach marca w kościele w Zdziechowie w nabożeństwach uczestniczyła osoba zakażona.

Jak informuje gnieźnieński Sanepid, w dniach od 24 do 29 marca w mszach świętych odprawianych o godzinie 18:00 (wyjątek - niedziela 28 marca godzina 8:30 i 11:00) w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Zdziechowie, uczestniczyła osoba zakażona koronawirusem.

W związku z powyższym Sanepid w Gnieźnie informuje, aby osoby, które uczestniczyły w ww. mszach świętych oraz przyjmowały komunię świętą w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych kontaktowały się z lekarzem. Ponadto osoby, które miały ww. kontakt proszone są o zgłoszenie powyższego na infolinię Głównego Inspektoratu Sanitarnego pod numerem telefonu 22 25 00 115.

11 komentarzy

 • Link do komentarza Kibic środa, 07 kwietnia 2021 22:23 napisane przez Kibic

  @klient - ja do kościoła nie chodzę bo modlić mogę się w domu. Do sklepu natomiast iść muszę podobnie jak ty. No chyba że ksiądz zakupy tobie do domu przynosi. Pozostałe wypowiedzi tutaj mówią że Twoja wypowiedź zaśmieca forum, bynajmniej w tym temacie.

 • Link do komentarza klient poniedziałek, 05 kwietnia 2021 09:12 napisane przez klient

  Kibic, ty do kościoła nie chodzisz, więc tymi komentarzami przestań zaśmiecać forum. A co do kościołów, to jest przestrzegany limit aż do bólu. Ty lepiej zajmij się sklepami wielkopowierzchniowymi, gdzie ludzie krążą bez zachowania wszelkich norm, dmuchają na siebie nawzajem, obmacuja towary itp.

 • Link do komentarza SUWEREN poniedziałek, 05 kwietnia 2021 07:13 napisane przez SUWEREN

  Zauważyłem juz od kilku lat ataki na chrzescijan ale od roku bardzi sie nasiliły.
  Jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata?” (Mt 24:3). Pan Jezus odpowiedział: „Usłyszycie też o wojnach i pogłoski o wojnach. Uważajcie, abyście się nie trwożyli. Wszystko to bowiem musi się stać, ale to jeszcze nie koniec. Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu i będzie głód, zaraza i trzęsienia ziemi miejscami. Lecz to wszystko jest początkiem boleści”
  Wiec nadeszły ciężkie czasy

 • Link do komentarza Ola niedziela, 04 kwietnia 2021 23:51 napisane przez Ola

  Bo to jest "wirus" którym tylko w kościele mozna się zarazić?...
  Co za paranoja....
  Ciekawe jest to że sanepid tylko kościołów się czepia...
  Ah bo tak bo tam ludzie chodzą ale w tych czasach nawet tego nie można... Ale nie.... Można chodzic i nikt nie może nikogo tego zabronić.

 • Link do komentarza marek niedziela, 04 kwietnia 2021 06:32 napisane przez marek

  "w kościele ludzie się nie zarażają", "kościół jest święty", bla bla bla, konferencja rządu... "zamykamy siłownie".
  Niech umrą, bóg tak chciał.

 • Link do komentarza Sze sobota, 03 kwietnia 2021 22:04 napisane przez Sze

  "podczas Mszy Świętej Bóg niedopuścić do zakażenia"
  "Nie ma obaw w trakcie trwania Mszy Świętej, aby ktoś zaraził się wirusem , Bóg i wiara jest na tyle silna, że wirus poddaje się. To właśnie modlitwa i ofiara sprawiają, że jesteśmy bezpieczni"

  Cyt. Dwóch księży na kazaniu podczas mszy.

 • Link do komentarza Antywirus sobota, 03 kwietnia 2021 21:36 napisane przez Antywirus

  To jest chore bo ktoś był zakażony w kościele i afera!! a jak pracownicy dużej sieci sklepów na Roosevelta w Gnieźnie są zakażeni to klientów się nie szuka tego sklepu. W kościele było 100 osób a w tym sklepie jest w ciągu dnia kilka tysięcy. Gdzie tu logika??

 • Link do komentarza ewcia sobota, 03 kwietnia 2021 19:35 napisane przez ewcia

  pytanie dlaczego informuje się, ze dana osoba była na mszy, w kościele, a nie informuję się, że przy okazji pewnie była w sklepie po bułki czy majonez, a może rozmawiała z sąsiadką przez pół godziny na przed domem?? Zakażenie jest tylko w kościele? :(

 • Link do komentarza Czesio sobota, 03 kwietnia 2021 18:29 napisane przez Czesio

  Po co Ci ludzie tam chodzą do tych Kościołów

 • Link do komentarza Makita sobota, 03 kwietnia 2021 17:41 napisane przez Makita

  Bardzo religijna osoba w tygodniu w tylu mszach uczestniczyc

 • Link do komentarza Kibic sobota, 03 kwietnia 2021 17:19 napisane przez Kibic

  Zapraszamy policję w godzinach odprawiania mszy. Zero limitu, dystansu itd. Ile kościół pomieści tyłu wiernych się modli.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane