czwartek, 15 kwietnia 2021 13:48

Niektórzy mieszkańcy śmiecą, więc pozostali wraz z gminą sprzątają

 
Niektórzy mieszkańcy śmiecą, więc pozostali wraz z gminą sprzątają źródło: Gmina Gniezno

Setki kilogramów śmieci zebrane zostały w ostatnim czasie na drogach tylko na terenie gminy Gniezno. Problem wciąż powraca.

W związku z nadejściem wiosny, Gmina Gniezno na przełomie marca i kwietnia br. zleciła uporządkowanie z zanieczyszczeń pasów drogowych, podlegających jej zarządowi. Problem o tyle oczywisty, że widoczny jest w wielu miejscach, szczególnie w rowach odwadniających, gdzie zalegają pojedyncze odpadki.

Jak informuje Urząd Gminy, przez cały ten czas posprzątane zostały zaśmiecone odpadami miejsca położone wzdłuż dróg publicznych. Zebranych zostało około 1700 kilogramów zmieszanych odpadów komunalnych, które przekazano do odpowiedniej instytucji. Podobną akcję niedawno przeprowadził Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, który zebrał również kilkaset ton odpadków wzdłuż dróg. W zasadzie sytuacja powtarza się co roku.

Jak informuje Urząd Gminy, w niektórych sołectwach, sołtysi wraz z mieszkańcami przeprowadzili indywidualną zbiórkę odpadów. Gmina Gniezno wyposażyła ich w worki oraz rękawice ochronne, a także zobowiązała się do odebrania zebranych odpadów i odpowiedniego ich zagospodarowania. Jak więc widać, wciąż niestety społeczeństwo dzieli się na tych, którzy dbają o otoczenie, ale i takich, którzy za nic mają przestrzeń publiczną, o czym niestety co jakiś czas informujemy.

2 komentarzy

  • Link do komentarza maria polak piątek, 16 kwietnia 2021 12:03 napisane przez maria polak

    Zaśmiecanie dróg publicznych wciąż aktualne. Nie mogę pojąć zachowania użytkowników dróg zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych. Jeśli spożywasz napój w postaci małpki, piwa, napojów energetyzujących to zabierz puste opakowanie ze spaceru i wyrzuć do kosza przydrożnego lub zabierz do domu . W 2020 r . drogę polną z Wenłnicy do Jankówka posprzątałam sama zbierając trzy worki śmieci. W tym roku sytuacja jest identyczna i wymaga akcji uporzadkowania. W tym roku juz nie piszę się z uwagi na kontuzję i wiek. Apel do wój gminy Gniezno aby odpowiednie do tego służby to zorganizowały.

  • Link do komentarza Osa czwartek, 15 kwietnia 2021 18:03 napisane przez Osa

    Bardzo szlachetna akcja. Mój apel do wójt gminy Gniezno: więcej przydrożnych drzew w gminie Gniezno!!! Odbudujcie wycięte aleje, usuńcie zniszczone "pielęgnacją" drzewa i posadźcie nowe. Niech gmina się zazieleni!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane