środa, 28 kwietnia 2021 09:22

Osoby po koronawirusie mogą korzystać z rehabilitacji

 

Gnieźnieński szpital "Dziekanka" znalazł się na liście placówek, w których można skorzystać ze świadczeń rehabilitacji przeznaczonej dla pacjentów po przebytej chorobie COVID-19.

Jak informuje wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, od 23 kwietnia możliwe jest korzystanie ze wspomnianych świadczeń w ramach rehabilitacji stacjonarnej. Usługa ta jest w pierwszej kolejności skierowana do pacjentów, którzy (na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy) są już po zakończeniu ostrej fazy choroby COVID-19. Dotyczy to także osób, które wymagają kontynuacji leczenia. 

Pacjenci, którzy mieli ostry przebieg choroby, najczęściej mają problemy zdrowotne związane z układem oddechowym. Powikłań jest jednak więcej, o czym mówi się obecnie coraz częściej. - Będą mogli oni zostać skierowani na takie leczenie bezpośrednio ze szpitala, w którym przechodzili, przechorowali COVID, ale też na takie leczenie będzie mógł skierować ich lekarz, który później opiekuje się tym pacjentem - lekarz rodzinny lub specjalista - mówiła Marta Żbikowska-Cieśla z WOW NFZ w materiale dla TVP3. 

Jak informuje NFZ, w pierwszej turze dokonano wyboru 15 miejsc na terenie województwa, w których możliwa jest już realizacja ww. świadczeń. Na liście tej znajduje się Oddział Rehabilitacji Neurologicznej, funkcjonujący w ramach Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka". 

1 komentarz

  • Link do komentarza rezigiusz środa, 28 kwietnia 2021 10:43 napisane przez rezigiusz

    188 zł za dobę. Tyle NFZ zaołaci za pacjenta

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane