wtorek, 04 maja 2021 10:27

Mniej pacjentów na oddziale zakaźnym

 

Zmniejsza się liczba pacjentów, którzy wymagają hospitalizacji na oddziałach Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Dyrekcja chce wystąpić z prośbą o zmniejszenie ilości łóżek.

W trakcie cotygodniowego raportu ze szpitala powiatowego dyrekcja przekazała iż obecnie zmniejsza się liczba osób, które trafiają do gnieźnieńskiej lecznicy.

- Obecnie na oddziałach covidowych mamy 47 pacjentów, a decyzją wojewody utrzymujemy 65 łóżek. Są więc rezerwy na tym oddziale i jest dużo mniej tych pacjentów. Odnotowaliśmy 5 zgonów w ciągu tygodnia, a ponadto są zajęte dwa respiratory - przekazał dyrektor Grzegorz Sieńczewski. Sytuacja w porównaniu do tego, co miało miejsce w ostatnich tygodniach, jest więc nieco lepsza.

- Występujemy powoli do NFZ i Wojewody z prośbą o to, by zmniejszył nam ilość tych łóżek, dlatego że pojawiła się również informacja, by przywracać zabiegi planowe - dodał dyrektor. Jak przyznał, przy obecnej ilości stanowisk na oddziale zakaźnym byłoby to trudne, dlatego konieczne będzie zmniejszenie miejsc - szczególnie w oddziale przy ul. 3 Maja. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane