Wydrukuj tę stronę
piątek, 07 maja 2021 12:44

Policjanci oddali cześć zastrzelonemu funkcjonariuszowi

 

Policjanci z Gniezna upamiętnili funkcjonariusza, zastrzelonego kilka dni temu w Raciborzu podczas interwencji przez 40-letniego napastnika.

Funkcjonariusze KPP Gniezno w południe na kilka chwil przerwali swoją służbę, by upamiętnić asp. Michała Kędzierskiego - policjanta z komendy w Raciborzu. W miniony wtorek mundurowi zostali wezwani do interwencji związanej z kierowcą samochodu, który miał się dziwnie zachowywać. Po dotarciu na miejsce podczas próby wylegitymowania, mężczyzna z tego pojazdu wyciągnął broń i postrzelił śmiertelnie asp. Michała Kędzierskiego. Jak się okazało, napastnikiem był 40-letni bandyta, wielokrotnie wcześniej notowany. Zastrzelony policjant był w służbie od 9 lat, wcześniej pracował jako dziennikarz w lokalnych mediach.

W piątkowe południe w Raciborzu rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe. O tej samej porze w całym kraju policjanci oddali cześć koledze, który poległ na służbie. Również w Gnieźnie funkcjonariusze zgromadzili się przed komendą, gdzie o godzinie 12 zawyły syreny policyjne. Podobnie było też na Rynku i w innych miejscach, gdzie akurat mundurowi prowadzili działania.

 

Galeria

5 komentarzy