poniedziałek, 10 maja 2021 10:52

Oddziały zakaźne w szpitalu będą likwidowane

 

Funkcjonujące od jesieni ubiegłego roku w gnieźnieńskim szpitalu oddziały zakaźne zostaną zlikwidowane jeszcze w tym miesiącu - decyzję podjął Wojewoda Wielkopolski.

Spadek zachorowań, który jest widoczny także na terenie naszego powiatu, przekłada się także na decyzje o przywracaniu pełnego funkcjonowania Szpitala Pomnik Chrztu Polski. W najbliższym czasie mają zostać zlikwidowane oba oddziały zakaźne - zarówno przy ul. 3 Maja, jak i św. Jana.

- Dobra informacja jest taka, że od 10 maja mamy obowiązek utrzymać 45 łóżek zakaźnym czyli o 20 mniej. Natomiast za tydzień decyzją Wojewody nie będziemy mieli już żadnego łóżka covidowego w naszym szpitalu. Mamy nadzieję, że ta decyzja będzie podtrzymana i nic się nie zmieni - wszystko na to wskazuje, ostatnia fala jest za nami. Te potencjalne osoby chore mają przyjmować szpitale jednoimienne, natomiast takie jak nasz mają już być bez tych łóżek - poinformował Grzegorz Sieńczewski, dyrektor szpitala powiatowego. 

Taka decyzja oznacza, że do normalnego trybu będą mogły powrócić te oddziały, które z powodu przeznaczenia przestrzeni na zakaźny musiały zostać również ograniczone. Niektóre z nich będą wymagały odświeżenia. 

Jak dodali przedstawiciele dyrekcji, w gnieźnieńskim szpitalu utrzymane ma zostać tylko kilka łóżek obserwacyjnych: - Jeśli pacjent potencjalnie zakażony trafi do szpitala, to będzie dla niego miejsce, ale po stwierdzeniu wyniku zakażenia będą transportowani do szpitali jednoimiennych - mówił Mateusz Hen, zastępca dyrektora ds. lecznictwa i jak dodał: - Pandemia jednak nadal trwa i jeśli ze zbyt dużą euforią podejdziemy do tego luzowania, to za chwilę może się okazać, że będziemy walczyć z czwartą falą, a tego by nikt nie chciał. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Aleksandra poniedziałek, 10 maja 2021 11:30 napisane przez Aleksandra

    Najwyższy czas!! Ludzie którzy musieli czekać na leczenia bo nikt im nie chciał udzielać pomocy bo tylko covid się liczy nareszcie będą mogli otrzymać leczenie które było odwlekane. W końcu powrót do normalności! Ludzie umierali bo Służba Zdrowia ich nie leczyła przez ten czas.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane