Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 10 maja 2021 10:52

Oddziały zakaźne w szpitalu będą likwidowane

 

Funkcjonujące od jesieni ubiegłego roku w gnieźnieńskim szpitalu oddziały zakaźne zostaną zlikwidowane jeszcze w tym miesiącu - decyzję podjął Wojewoda Wielkopolski.

Spadek zachorowań, który jest widoczny także na terenie naszego powiatu, przekłada się także na decyzje o przywracaniu pełnego funkcjonowania Szpitala Pomnik Chrztu Polski. W najbliższym czasie mają zostać zlikwidowane oba oddziały zakaźne - zarówno przy ul. 3 Maja, jak i św. Jana.

- Dobra informacja jest taka, że od 10 maja mamy obowiązek utrzymać 45 łóżek zakaźnym czyli o 20 mniej. Natomiast za tydzień decyzją Wojewody nie będziemy mieli już żadnego łóżka covidowego w naszym szpitalu. Mamy nadzieję, że ta decyzja będzie podtrzymana i nic się nie zmieni - wszystko na to wskazuje, ostatnia fala jest za nami. Te potencjalne osoby chore mają przyjmować szpitale jednoimienne, natomiast takie jak nasz mają już być bez tych łóżek - poinformował Grzegorz Sieńczewski, dyrektor szpitala powiatowego. 

Taka decyzja oznacza, że do normalnego trybu będą mogły powrócić te oddziały, które z powodu przeznaczenia przestrzeni na zakaźny musiały zostać również ograniczone. Niektóre z nich będą wymagały odświeżenia. 

Jak dodali przedstawiciele dyrekcji, w gnieźnieńskim szpitalu utrzymane ma zostać tylko kilka łóżek obserwacyjnych: - Jeśli pacjent potencjalnie zakażony trafi do szpitala, to będzie dla niego miejsce, ale po stwierdzeniu wyniku zakażenia będą transportowani do szpitali jednoimiennych - mówił Mateusz Hen, zastępca dyrektora ds. lecznictwa i jak dodał: - Pandemia jednak nadal trwa i jeśli ze zbyt dużą euforią podejdziemy do tego luzowania, to za chwilę może się okazać, że będziemy walczyć z czwartą falą, a tego by nikt nie chciał. 

1 komentarz