czwartek, 13 maja 2021 12:09

Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne zapraszają na spotkania

 

Siedziba Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w centrum miasta zyskała nowe pomieszczenia. Wracają też zajęcia z podopiecznymi.

Na terenie Gniezna funkcjonują w sumie cztery siedziby Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych, z których każda cieszy się zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców miasta. Placówka w centrum przy ul. Kilińskiego ma od niedawna nowe lokale - pozyskane zostały po Biurze Strefy Płatnego Parkowania, które przeniosło się na ul. Pocztową do "Czwórki". W dotychczasowej siedzibie od strony ulicy ulokowali się harcerze.

- Remont był rozłożona na dwa lata budżetowe, całościowo nie przekroczyło 40 tys. złotych. Część mieliśmy zrobione jako wolontariat, a część jako prace zastępcze za zaległości w czynszu oraz pomagał nam pan, który odpracowywał wyrok - mówiła o zakresie prac Zofia Komosińska, kierowniczka MŚS i wyjaśniła powody zamiany lokali: - Przede wszystkim jest to o wiele przyjemniejsze miejsce, jest prawie rodzinna atmosfera, zyskaliśmy dodatkową powierzchnię na przykład na kącik gastronomiczny, gdzie dzieci mogą doskonalić swoją sztukę przygotowywania posiłków, jest osobna sala komputerowa gdzie bez przeszkód mogą korzystać ze sprzętu elektronicznego oraz pograć w gry interaktywne. Mamy też osobne pomieszczenie dla psychologa, które nie koliduje z pracą z całą grupą, a także dla terapeuty rodzinnego - dodała.

Przy tej okazji Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne zapraszają do uczestniczenia w zajęciach w okresie letnim: - W godzinach popołudniowych w okresie wakacyjnym są one otwarte dla wszystkich chętnych dzieci, które chcą wspólnie skorzystać z gier, zabaw, obiektów sportowych, wyjść w teren pod fachowym okiem wykwalifikowanej kadry świetlic - mówiła Zofia Komosińska. Ponadto planowane są półkolonie oraz dwa wyjazdy w Polskę.

Z oferty świetlic korzystać może każde dziecko, które potrzebuje spokojnej, rodzinnej atmosfery, pomocy w nauce, rozmowy czy chwili odpoczynku. Świetlice działają w czterech punktach miasta - ul. Wrzesińska 43/55 (koszary), na osiedlu Tysiąclecia – ul. Staszica 5, osiedlu Kazimierza Wielkiego 33 oraz przy ulicy Kilińskiego 17.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane