czwartek, 13 maja 2021 14:10

Ogródki restauracyjne ponownie zapełniają ulice

 

Od najbliższej soboty uruchomione mają zostać ogródki, ustawione przed lokalami gastronomicznymi - cały czas trwa ich składanie i przygotowania do przyjęcia klientów.

Zgodnie z zapowiedziami z początku maja, od 15 dnia tego miesiąca tj. od najbliższej soboty ponownie będą mogły zacząć funkcjonować ogródki restauracyjne. Przewidując iż żadne dodatkowe zmiany w tym zakresie nie zajdą, sporo lokali zaczęło się już przygotowywać do ich uruchomienia już jakiś czas temu. W niektórych z nich gości było widać już w ostatnich dniach, jednak możliwość przesiadywania przy stolikach odbywała się wyłącznie na własną odpowiedzialność. 

Od początku tygodnia na Rynku i ul. Chrobrego trwa ustawianie konstrukcji pod kolejne ogródki. Wszyscy wykonawcy chcą zdążyć do soboty, kiedy będą mogły zacząć przyjmować klientów - czekają na to zarówno oni sami, jak i właściciele lokali gastronomicznych. Od 15 maja będą mogły one obsługiwać tylko na zewnątrz - warunkiem jest zajmowanie tylko części miejsc, a do tego muszą być zachowane warunki reżimu sanitarnego. Podobnie będzie od 29 maja, kiedy będzie można przyjmować gości także wewnątrz lokali.

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza DANIEL78 piątek, 14 maja 2021 18:13 napisane przez DANIEL78

  Dziękuję bardzo za podjęcie dyskusji tym sposobem dostałem premie.

 • Link do komentarza Julian piątek, 14 maja 2021 12:28 napisane przez Julian

  "tagzwani, podwurkach, ogrudek" aż się odechciewa czytać

 • Link do komentarza Wiesiek piątek, 14 maja 2021 08:35 napisane przez Wiesiek

  Danielowi78 nikt nie nakazuje siadać w ogródkach, a niech innym nie zabrania. W tym czasie ten madrala Daniel niech się zajmie ortografią, to mu bardziej potrzebne.

 • Link do komentarza DANIEL78 czwartek, 13 maja 2021 20:58 napisane przez DANIEL78

  Te tagzwani ogródki zaśmiecają wizerunki miast, owszem niech są, ale w podwurkach kamienic. Idziesz miastem i tu ogrudek i tam. Siedzisz jesz coś pysznego wtem jakiś menel idzie i pluje, aż się odechciewa jeść.

 • Link do komentarza Gzik czwartek, 13 maja 2021 20:54 napisane przez Gzik

  Świetnie, że ogródki gnieźnieńskie znowu będą tętniły życiem i będzie je wypełniał gwar ucztujących.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane