poniedziałek, 21 czerwca 2021 20:52

W środę strajk ostrzegawczy w Parocu

 
W środę strajk ostrzegawczy w Parocu źródło: Google Street View

Pracownicy jednego z większych zakładów pracy na terenie powiatu gnieźnieńskiego zapowiadają dwugodzinny strajk ostrzegawczy. 

W najbliższą środę pracownicy zakładu znajdującego się w Trzemesznie zamierzają wstrzymać na dwie godziny swoją pracę. Jak twierdzą związkowcy, jest to efekt braku porozumienia w toku negocjacji trwających z zarządem firmy. W środę 23 czerwca między godziną 5 a 7 rano zakład stanie.

- Decyzja o organizacji referendum strajkowego była poprzedzona wieloma miesiącami rozmów, które w naszej ocenie okazały się wielką ściemą - informują inicjatorzy strajku.  Za jego organizacją zagłosowało 452 osób z 460 biorących udział. Jak twierdzą, zakład w Trzemesznie jest jednym z największych pracodawców w regionie (prawie 800 osób), chwali się rekordowymi zyskami i zwiększaniem zatrudnienia, a jednocześnie pensje stoją w miejscu i wielu pracowników ma umowy czasowe. 

Sami strajkujący mają trzy postulaty - podwyższenia dodatku stażowego, gwarancji umów o pracę na czas nieokreślony dla każdego pracownika już po sześciu miesiącach zatrudnienia oraz waloryzację płac.

W komunikacie zamieszczonym na swoim profilu na Facebooku pracownicy deklarują, że strajk będzie „uporządkowany i racjonalny”. W oświadczeniu wzywają o nienaruszanie praw związkowych przez pracodawcę. 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Julian piątek, 25 czerwca 2021 14:46 napisane przez Julian

  Nauczyciele strajkowali -> Solidarność miała to gdzieś
  Lekarze strajkowali -> Solidarność miała to gdzieś
  Teraz to my mamy Was gdzieś - do roboty nieroby związkowe

 • Link do komentarza Tadzio czwartek, 24 czerwca 2021 19:43 napisane przez Tadzio

  Marko chętni to są, ale do socjala. Nie do pracy. Przecież to amerykańska bogata firma to niech płaci.

 • Link do komentarza MiTno czwartek, 24 czerwca 2021 09:08 napisane przez MiTno

  Do Marko
  Zapraszamy są wolne miejsca na produkcji BI TI do wyboru.
  Zobaczymy ile wytrzymasz

 • Link do komentarza janciovodnik środa, 23 czerwca 2021 12:07 napisane przez janciovodnik

  Czas zlikwidować związki lub wywalić je na własny garnek oraz zmienic prawo pracy.
  Państwo nie powinno się wtrącać do dzial.gospodarzcej a umowa o pracę jest umową pomiedzy firma a pracownikiem. Nie podoba sie to sie jej nie podpisuje. Jesli pracownikom za malo to niech idą do innej pracy. Nie ma przymusu pracy.
  Skonczmy wreszcie z tą komuna i mysleniem za innych.
  A jak zwiazkowcom zal ludzi to niech z wlasnych kieszeni im dadzą.

  "Pan Jakubowski chyba powinien napisac z partyjnym pozdrowieniem"

 • Link do komentarza Heniu1do0 wtorek, 22 czerwca 2021 14:51 napisane przez Heniu1do0

  Zwolnić i cudzoziemców zatrudnić.

 • Link do komentarza Jan J wtorek, 22 czerwca 2021 08:42 napisane przez Jan J

  Nie można dać sprowdzić się do roli tylko i jedynie przedmiotu gospodarczego , sczęsliwego, że może podnosić zyski właściciela i nie dbać o własny szeroko rozumiany interes.

  Bez woli obrony przed takimi obecnie tendencjami właśnie będziemy stawać się przedmiotami a nie podmiotami we własnym kraju.

  Ten strajk w Trzemesznie to właśnie taka obrona przed polską nadgorliwą dyrekcją w niepolskiej firmie.

  Czas nauczyć właścicieli wielu niepolskich firm, że w Polsce musi być stosowane polskie prawo pracy a polski pracownik jest podmiotem a nie tylko przedmiotem we własnej ojczyźnie i na żaden wyzysk nie pozwolimy!

  Ze związkowym pozdrowieniem
  Jan Jakubowski
  Przewodniczący M. K. NSZZ Solidarność 80 w Paroc Polska

 • Link do komentarza Marko poniedziałek, 21 czerwca 2021 22:26 napisane przez Marko

  Chyba im się w głowach poprzewracalo, jedne z wyższych zarobków w powiecie a im się robić nie chce. Są chętni na ich miejsce za te pieniądze.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane