poniedziałek, 12 lipca 2021 08:16

Migawki z miasta - Woda wypływa, a reakcji nie ma

 

Po zarośniętym chodniku na Piekarach, teraz przyszła pora na "źródełko", które wybiło przy ul. Konikowo. Jak twierdzą mieszkańcy - sprawa została zgłoszona, ale do tej pory nic z tym nie zrobiono.

O sytuacji poinformowała nas jedna z gnieźnianek, która wybrała się na teren placu zabaw przy ul. Konikowo. Tuż obok niego znajduje się boisko dawnego gimnazjum, z którego dość często korzystają różne osoby z tej części miasta (o ile teren w ogóle jest otwarty). Tuż obok niego, na utwardzonym przejściu, wybija woda. 

O tym, że jest przeciek w tym miejscu, otrzymaliśmy informację pod koniec ubiegłego tygodnia. Mieszkanka jednak twierdzi, że sytuacja taka trwa już znacznie dłużej. - Od dwóch tygodni wycieka woda spod ziemi na placu zabaw przy Pocztowej 11, chodnik jest cały miękki, pogotowie wodociągowe nic nie zrobiło oprócz postawienia słupka - przekazała.

Pozostaje więc pytanie, czy oczekiwanie na naprawę trwać będzie do momentu, aż miejsce to samo się zapadnie?

Aktualizacja. Jak poinformowało nas PWiK, wyciek na boisku sportowym jest na instalacji wewnętrznej. Wydaje się jednak, że na jakiekolwiek by ono nie było, ktoś z tego tytułu na pewno ponosi stratę, a docelowo może być, że również szkodę.

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza Viola wtorek, 13 lipca 2021 17:08 napisane przez Viola

  Ty, mądraliński PK, a co ma do tego "druga strona obiektu"? Że woda wycieka, każdy widzi. i tyle w temacie. A zgłoszony fakt do właściciela tych mediów jak widać skutkował tylko postawieniem ....znaku! Dokładnie tak samo jest w ciągu jezdni na ulicy Konikowo. Nowa moda jak widać w Gnieźnie.

 • Link do komentarza Redakcja wtorek, 13 lipca 2021 13:40 napisane przez Redakcja

  PK - takie jest założenie "Migawek z miasta" - pokazywać absurdy lub dziwne sytuacje, które nie mają logicznego wyjaśnienia. W tym przypadku jest to wyciek/przeciek/wysięk/wypływ, który trwa już długi czas, powoli uszkadza infrastrukturę i nikt z tym nic nie robi.

 • Link do komentarza bzyk poniedziałek, 12 lipca 2021 18:00 napisane przez bzyk

  Za tą wodę zapłacą wszyscy mieszkańcy przy kolejnej podwyżce.

 • Link do komentarza Artur poniedziałek, 12 lipca 2021 16:06 napisane przez Artur

  Co zrobić, gdy POpapraniec z partaczami rządzi Gnieznem?

 • Link do komentarza PK poniedziałek, 12 lipca 2021 11:03 napisane przez PK

  A gdzie stanowisko właściciela obiektu? Co to za artykuł zawierający wypowiedź jednej strony?

 • Link do komentarza Radek poniedziałek, 12 lipca 2021 10:10 napisane przez Radek

  To jest wyciek a nie przeciek....

 • Link do komentarza mjj poniedziałek, 12 lipca 2021 10:06 napisane przez mjj

  Mnie to nie dziwi. Na mojej ulicy obluzowała się metalowa klapa od włazu i kiedy przejeżdżają po niej auta, to daje "miły; dźwięk, szczególnie w nocy. Miesiąc temu zgłosiłam to zarządcy drogi, na drugi dzień przyjechała ekipa, ale, jak powiedzieli, tylko po to, by sprawdzić, do jakiego właściciela mediów ten właz należy. I sprawdzają już jak widać cały miesiąc. Trudna sprawa czy indolencja powiatowej władzy drogowej?

 • Link do komentarza hichracz poniedziałek, 12 lipca 2021 09:28 napisane przez hichracz

  W tym miejscu prezydent obiecał , że zimą będzie lodowisko. Może już kazał wylewać wodę bo przewiduje, że po upałach nagle przyjdą siarczyste mrozy !

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 12 lipca 2021 08:30 napisane przez rezigiusz

  Powiem tak miasto już zaczyna sprawdzać czy teren dobże przyjmie wodę bo wszak ma tam być sztuczne lodowisko ale wychodzi na to że będzie naturalne z cieknącej wody :-)

  A wiec po co to naprawiać !!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane