środa, 21 lipca 2021 13:07

Nieletni dewastowali śmietniki. Odpowiedzą przed sądem

  UM (opr)
Nieletni dewastowali śmietniki. Odpowiedzą przed sądem źródło: UM

Grupa nastolatków, która najwyraźniej znudzona wakacjami demolowała kosze w parku, odpowie za swoje zachowanie przed sądem. 

Od połowy czerwca br. Strażnicy Miejscy w Gnieźnie realizują czynności służbowe również w ramach patroli rowerowych. Dziennie przejeżdżanych jest kilkadziesiąt kilometrów w rejonach rekreacyjnych naszego miasta. Strażnicy patrolują tereny, gdzie przejazd samochodem nie jest możliwy - głównie przy jeziorach, plażę na Łazienkach i tereny wokół, parki, skwery, place zabaw i skateparki na osiedlach Winiary, Tysiącleciu, Pustachowa i Grunwaldzkim.

Sprawy porządkowe i wybryki chuligańskie, te związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych i zaśmiecaniem terenów zielonych puszkami i butelkami, to najczęściej ujawniane wykroczenia. Patrolowane są też tereny rodzinnych ogródków działkowych, gdzie rozwiązywane są spory sąsiedzkie i kwestie posiadania pojemników na odpady czy segregacja śmieci.

Strażnicy reagują także na zgłoszenia od mieszkańców, którzy reagują na zauważone negatywne zjawiska. Tak też było niedawno w Parku Miejskim, gdzie zauważono grupę 6 nastolatków, którzy dewastowali metalowe kosze. Wobec wszystkich zostanie skierowany wniosek do Sądu dla Nieletnich w Gnieźnie. Strażnicy dziękują za zgłoszenia osobom, które nie są obojętne w obliczu chuligańskich wybryków. Za takie czyny grozi odpowiedzialność karna nawet do 500 zł w postępowaniu mandatowym lub do 5 tys. zł przed sądem, który może zasądzić zwrot kosztów naprawy.

5 komentarzy

 • Link do komentarza montoliwo czwartek, 22 lipca 2021 13:59 napisane przez montoliwo

  lovelas a zadzwoniłeś na policję?

 • Link do komentarza coś w tym jest? czwartek, 22 lipca 2021 11:45 napisane przez coś w tym jest?

  Wyrosło nam pokłosie " róbta co chceta" , " moja noga moja sprawa " , "to nie moja ręka " ," tate zapłaci ,nasz ułaskawi " itd

 • Link do komentarza lovelas czwartek, 22 lipca 2021 08:10 napisane przez lovelas

  Kiedyś wracałem z Poznania, w parku Kościuszki pod kamerami, przy fontannie - żużle impreza na całego, winko lub coś a'la winko, dzieci przegonione. Super zabawa. Zadzwoniłem na SM no i opowiadam co i jak...miły, rozbrajający głos mówi że mają zmianę zmiany no i nie stawią się zbyt szybko ... mimo że mają ze 100 m do tego miejsca. W sumie w postawie obywatelskiej powinien poprosić żużli, aby poczekali na SM, aż się ogarną i podjadą na interwencję. ŚMIECH i ŻENADA.

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 21 lipca 2021 13:56 napisane przez Mieszkaniec

  "Strażnicy dziękują za zgłoszenia osobom które nie są obojętne." Jakiś Żart chyba. Nawet nie odbierają telefonów... Niestety nie mam dobrego zdania o tych ludziach.

 • Link do komentarza Wasyl0078 środa, 21 lipca 2021 13:19 napisane przez Wasyl0078

  Brawo prace społeczne czekają np. naprawa psich bud w schronisku dla psów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane