czwartek, 22 lipca 2021 10:57

Zdarzenie na obwodnicy

 

W czwartkowe przedpołudnie na drodze krajowej nr 15 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu i ciężarówki.

Do zdarzenia doszło 22 lipca, przed godziną 10 na odcinku DK15 między Gnieznem a Jankowem Dolnym. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierujący ciężarówką, jadąc od strony Trzemeszna, uderzył w lewą, tylną część samochodu osobowego marki Opel, który zatrzymał się na poboczu z uwagi na awarię pojazdu. 

Służby, poinformowane o wypadku, przybyły na miejsce zdarzenia i zastały wszystkich podróżujących (rodzice z dziećmi) poza pojazdem - opuścili go po wystąpieniu awarii i zatrzymaniu auta. Przybyły zespół ratownictwa medycznego po przebadaniu pozostawił wszystkich na miejscu - nie wymagali hospitalizacji. 

Okoliczności zdarzenia ustali policja. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 22 lipca 2021 22:16 napisane przez rezigiusz

  @Obserwator Ty tak na poważnie ze winny jest kierowca auta osobowego ? A może zauważyłeś oznakowanie poziome jakie tam jest czyli akurat jadąc od kierunku Trzemeszna zakaz wyprzedzania. Co miał zrobić kierowca auta osobowego które uległo awarii ? Zepchnąć je do rowu Twoim zdaniem. Pomyśl trochę zanim kogokolwiek zaczniesz obwiniać.

  Chyba ze mówisz o kierowcy auta które stało na poboczu jadąc od Gniezna ?

  Nie zmienia to faktu ze auto osobowe uległo awarii a kierowca ciężarówki wykonywał manewr omijania bez zachowania należytej ostrożności myśląc iz uda mu się zdarzyć przed autem jadącym z kierunku przeciwnego

 • Link do komentarza szofer czwartek, 22 lipca 2021 16:36 napisane przez szofer

  Obserwatorze, a nie pomyślałes, że właśnie w tym miejscu nawalila mu ta osobowka i kierowca nie mógł odjechać nawet centymetra dalej?

 • Link do komentarza Kiniu czwartek, 22 lipca 2021 13:53 napisane przez Kiniu

  Z nagrania wyraźnie widać że winę ponosi kierowca osobówki. Kierujący autem ciężarowym nie miał możliwości szybkiego manewru omijania pojazdu. Co do prędkości max 90 km dla tir.

 • Link do komentarza Obserwator czwartek, 22 lipca 2021 11:57 napisane przez Obserwator

  Wina osobówki kto staje na łuku drogi! Tir tez pędził jak szalony mogło skończyć się gorzej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane