piątek, 23 lipca 2021 15:35

Obchody Święta Policji

 
Obchody Święta Policji źródło: KPP Gniezno

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji, które przypada 24 lipca.

Wydarzenie było okazją do tego, by podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich służbę i zaangażowanie. Uroczystości rozpoczęły się po godzinie złożeniem przez komendanta insp. Przemysława Kozaneckiego oraz jego zastępcy podinsp. Roberta Reckiego wiązanki kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym policjantów z Gniezna i okolic, a zamordowanych przez NKWD w 1940 roku w Twerze. 

Następnie w kościele pw. św. Michała została odprawiona msza święta w intencji policjantów i policjantek, pracowników policji, a także ich rodzin, sprawowana przez kapelana ks. Jacka Orlika. Po nabożeństwie kadra kierownicza, samorządowcy, inne służby mundurowe i zaproszeni goście złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową ostatniego przedwojennego komendanta kom. Józefa Wróblewskiego.

Podobnie jak w roku ubiegłym, uroczysta zbiórka na placu komendy połączona była z wręczeniem rozkazów i wyróżnień. W uroczystej gali udział wzięli zaproszeni goście, a także funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń i medali oraz aktów nominacji na wyższe stopnie policyjne.

Decyzją Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów z dnia 21 czerwca 2021 r. za zasługi na rzecz NSZZP oraz wielkopolskiej Policji Medalem XXX-lecia Powstania NSZZ Policjantów wyróżnionych zostało 11 funkcjonariuszy.

Srebrnym medalem za długoletnią służbę został wyróżniony asp. szt. Piotr Barański, natomiast brązową odznaką Zasłużony Policjant została wyróżniona kom. Ewa Przybylska. Na wyższe stopnie policyjne w powiecie gnieźnieńskim awansowanych zostało 76 policjantów.

Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego Piotr Gruszczyński wręczył Medal Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego asp. szt. Adamowi Owczarzakowi. Medal Koronacyjny z rąk zastępcy Prezydenta Miasta Gniezna Michała Powałowskiego otrzymał podinsp. Robert Recki. Lidia Pieckielon i Joanna Cieślewicz, pracownice gnieźnieńskiej Policji, w uznaniu za ponadprzeciętną pracę i zaangażowanie zostały wyróżnione pochwałą Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie. Medalu okolicznościowy wybity z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, przyznawanego za szczególne zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych otrzymał asp. szt. Grzegorz Karpiński. 

Z okazji gnieźnieńskich obchodów Święta Policji Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie insp. Przemysław Kozanecki złożył życzenia wszystkim policjantom i policjantkom oraz pracownikom Policji życząc dalszych sukcesów w służbie i w życiu rodzinnym. Ponadto podziękował za dotychczasową służbę na rzecz społeczeństwa i Ojczyzny.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane