piątek, 10 września 2021 14:32

Okoliczności zderzenia ciągnika z Tico

 

Wstępne ustalenia zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony czwartek na ul. Gdańskiej, wskazują iż winny był kierujący ciągnikiem. 

Wypadek, do którego doszło w czwartkowe popołudnie, odbił się sporym echem nie tylko w Gnieźnie, ale i całym kraju. Wszystko za sprawą skutków uderzenia niewielkiego samochodu Daewoo Tico w ciągnik rolniczy, który uległ poważnym uszkodzeniom. W związku z tym zdarzeniem na wjeździe w kierunku Winiar do godzin wieczornych trwały utrudnienia w ruchu.

Z uwagi na długo trwające działania służb, nie było jasne, jakie były dokładne okoliczności zdarzenia. Jak udało się nam dowiedzieć, wstępne ustalenia wskazują na winę kierującego ciągnikiem.

- Kierujący ciągnikiem marki Zetor wraz z przyczepą jadąc od strony Wiaduktu Solidarności w kierunku osiedla Winiary, podczas zawracania nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z kierującym samochodem marki Daewoo Tico, jadącym z tego samego kierunku - przekazała asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. Oznacza to, że kierujący ciągnikiem zdecydował się zawracać w niedozwolonym miejscu tuż za kończącym się pasem zieleni oddzielającym kierunki ruchu. 

Jak ustalili policjanci, kierujący jednym i drugim pojazdem byli trzeźwi. Do szpitala trafili podróżujący mniejszym z pojazdów.

Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów. Jak się również okazało, przyczepa od ciągnika nie miała aktualnych badań technicznych. Postępowanie trwa.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Jarosław wtorek, 14 września 2021 09:03 napisane przez Jarosław

  Świetna reklama Zetora. Chłopy! przesiadajta się na Ursusy.

 • Link do komentarza bobhaus poniedziałek, 13 września 2021 07:57 napisane przez bobhaus

  Na głupotę i brak wyobraźni nie ma mocnych.

 • Link do komentarza anna sobota, 11 września 2021 16:57 napisane przez anna

  Gdzie można kupić TICO?

 • Link do komentarza bzyk piątek, 10 września 2021 21:01 napisane przez bzyk

  Seicento rozwaliło limuzynę Szydło a Tico masywny ciągnik. Daewoo to pancerne samochody.

 • Link do komentarza Obserwator piątek, 10 września 2021 20:05 napisane przez Obserwator

  Co w tym miejscu zawracał??chory człowiek czy co?

 • Link do komentarza Ważne piątek, 10 września 2021 18:18 napisane przez Ważne

  Szkoda, że sporym echem w kraju nie odbija się bierność wobec parowozowni gnieźnieńskiej, zabytku z 1875 r.

 • Link do komentarza avalon piątek, 10 września 2021 17:07 napisane przez avalon

  To już drugie podobne zdarzenie w tym miejscu w ostatnim czasie. Wcześniej zawracała tam piaskarka.
  Nasuwa się więc pytanie - dlaczego nie poszerzą nieznacznie ulicy i nie ma tam pasa zieleni aż do skrzyżowania? Wydaje mi się że sporo osób tam zawraca tylko im to się udaje i nie ma kolizji.

 • Link do komentarza rowerzysta piątek, 10 września 2021 15:24 napisane przez rowerzysta

  ciekawe czy traktorzysta miał prawo jazdy, skręcał z prawego pasa dodatkowo w miejscu niedozwolonym, brak słów

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane