wtorek, 21 września 2021 12:53

Areszt dla kierowcy, który spowodował wypadek w pijanym stanie

 
Areszt dla kierowcy, który spowodował wypadek w pijanym stanie źródło: KPP Gniezno

Sąd Rejonowy w Słupcy zastosował wczoraj środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 29-letniego mieszkańca gminy Czerniejewo.

Przypomnijmy, że wypadek miał miejsce w sobotę, 18 września br., o 2:30 w nocy na ul. Gnieźnieńskiej w Witkowie. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący volkswagenem golfem na łuku drogi w lewo nie zapanował nad pojazdem i uderzył w drzewo. Autem podróżowały 3 osoby. Kierowca i pasażer siedzący z przodu nie odnieśli obrażeń, natomiast drugi, 27-letni pasażer z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany najpierw do szpitala w Gnieźnie, a następnie do Poznania. Jak się okazało - kierujący był pod wpływem alkoholu i stwierdzono u niego 1 promil. 

Decyzją prokuratora w Słupcy 29-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie wypadku ze skutkiem powstania obrażeń realnie zagrażających życiu. Decyzją Sądu Rejonowego w Słupcy został aresztowany na 3 miesiące. Za powyższe przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gniezno

2 komentarzy

  • Link do komentarza Batman środa, 22 września 2021 11:22 napisane przez Batman

    A po co zabierać rozbity pojazd lub inny warty ledwie złomu?

  • Link do komentarza wilk wtorek, 21 września 2021 16:04 napisane przez wilk

    Pijany czy naćpany powinien być traktowany jak posiadacz nielegalnie broni palnej!!! Do tego natychmiastowe zabranie bezwarunkowe pojazdu. Tylko dlaczego nadzwyczajna kasta nie chce ostatnio się do tego przychylić ???? Bo by potracili swoje auta......

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane