piątek, 24 września 2021 15:10

Nowa droga do ich osiedla rozsypuje się. Piszą list otwarty

 
Nowa droga do ich osiedla rozsypuje się. Piszą list otwarty zdjęcie nadesłane

Mieszkańcy Dębówca mają dość oglądania sytuacji na swojej drodze, która została wyremontowana kilka miesięcy temu i w zasadzie... wymaga ponownego remontu. 

O sprawie mieszkańcy informują w formie listu otwartego, który kierują do władz Gminy Gniezno oraz radnych. W swoim piśmie wskazują, że pod koniec 2020 roku został wykonany remont drogi prowadzącej przez wieś Dębówiec - na osiedle Zielone i Leśne oraz do lasu. Bardzo szybko okazało się jednak, że droga się po prostu rozsypuje.

- Mieszkańcy już po miesiącu od wykonania zauważyli złą jakość wykonania drogi reagując pismami skierowanymi do Gminy. Na odcinku 2143 m powstały pęknięcia i ubytki w liczbie 121, czyli średnio co 17 m jedna wada na nowej nawierzchni asfaltowej - informuje Grzegorz Kosiński, który występuje w imieniu mieszkańców. Jak twierdzi, za wykonanie drogi miano zapłacić zanim jeszcze cała inwestycja została zrealizowana. W efekcie, reagując na zgłaszane uszkodzenia, po zaledwie trzech miesiącach od wykonania jezdni powstające ubytki i szczeliny uzupełniono smołą. 

- Zastanawiającym jest fakt dbania o interes wykonawcy, a nie o interes mieszkańców dla których ta droga została zbudowana. Działająca już od kilku miesięcy komisja rewizyjna do tej pory nie poczyniła żadnych rozstrzygnięć. Znamienną dla działań Gminy Gniezno jest wypowiedź jej przedstawiciela, który dokonał odbioru inwestycji: cyt.: „asfalt pęka i pękać będzie” - czytamy dalej w piśmie. Następnie apeluje się do wójt Gminy Gniezno, by przychyliła się do uwag mieszkańców, którzy sygnalizują "bylejakość" wykonanych prac. Jak można się dowiedzieć, mijają kolejne miesiące istnienia nowej drogi, a kolejne ubytki i pęknięcia wciąż się pojawiają i nie ma żadnej reakcji. Dlatego też apel skierowany został również do radnych z wspomnianej Komisji Rewizyjnej: - Koszty tych kontroli powinni ponieść sprawcy wadliwej wykonanej drogi, a nie budżet gminy czyli mieszkańcy. Opinie zewnętrznych biegłych na pewno pomogą. Pieniądze samorządowe w znaczonej ilości zostały już wydane – ot co!

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Urzędem Gminy Gniezno, jednak na tę chwilę nikt nie chce komentować sprawy - przynajmniej do ustaleń Komisji Rewizyjnej. Do sprawy wrócimy.

3 komentarzy

  • Link do komentarza mała sobota, 25 września 2021 18:54 napisane przez mała

    co 17 m jedna wada to nic szczególnego , na ulicy Sosnowej można by powiedzieć że jest 17 wad na jednym metrze wzdłuż i 17 wad na jednym metrze w poprzek

  • Link do komentarza Radek sobota, 25 września 2021 09:21 napisane przez Radek

    Tak się dzień gdy wygrywa najtańszy...

  • Link do komentarza humanista piątek, 24 września 2021 19:38 napisane przez humanista

    Jeżdżę tą drogą. W miejscach gdzie występują ubytki asfaltu widać, że wylano go tylko ok 2 cm. Dywanik winnien mieć 4 cm. Zatem 2 cm wyparowały, za co społeczeństwo zapłaciło :(

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane