niedziela, 26 września 2021 20:56

Interwencja straży przy ul. Mieszka I

 

W niedzielny wieczór gnieźnieńscy strażacy zostali zadysponowani na ul. Mieszka I, gdzie miano zauważyć ogień na jednej z kamienic.

Sytuacja miała miejsce 26 września, kwadrans przed godziną 21. Wówczas to przechodnie idący ul. Mieszka I zauważyli, że na jednej z kamienic przy tej ulicy widoczny jest płomień. 

Powiadomiona o tym straż pożarna zadysponowała na miejsce zastępy JRG Gniezno wraz z drabiną mechaniczną. W krótkim czasie okazało się, że ogień wydobywa się z komina i prawdopodobnie doszło do zapłonu sadzy.

Działania polegały na zlokalizowaniu mieszkania, w którym było napalone w piecu oraz ugaszeniu samego przewodu kominowego. 

Powyższe zdarzenie powinno służyć jako przestroga dla właścicieli nieruchomości. Co roku w okresie grzewczym strażacy są wyzwani do wielu podobnych interwencji w całym powiecie, które są efektem braku dbałości o drożność kominów. Zdarza się, że w efekcie też może dochodzić do tzw. cofek lub pożar może się rozprzestrzenić poza sam przewód kominowy. Dlatego też najlepiej jest zawczasu umówić wizytę kominiarza.

 

 

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza kibolo poniedziałek, 27 września 2021 13:49 napisane przez kibolo

    A kto sprawdza sprawdzających kominiarzy...,a kto sprawdza sprawdzających sprawdzających kominiarzy...itd,itd

  • Link do komentarza Winni kominiarze ? poniedziałek, 27 września 2021 07:27 napisane przez Winni kominiarze ?

    A kto sprawdza kominiarzy czy prawidłowo wykonali swoja usługę wymiatania sadzy z kominów? Kto ostatnio widział kominiarza w PIWNICY by wyciągał sadzę z otwory wyczystki ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane