Wydrukuj tę stronę
niedziela, 26 września 2021 20:56

Interwencja straży przy ul. Mieszka I

 

W niedzielny wieczór gnieźnieńscy strażacy zostali zadysponowani na ul. Mieszka I, gdzie miano zauważyć ogień na jednej z kamienic.

Sytuacja miała miejsce 26 września, kwadrans przed godziną 21. Wówczas to przechodnie idący ul. Mieszka I zauważyli, że na jednej z kamienic przy tej ulicy widoczny jest płomień. 

Powiadomiona o tym straż pożarna zadysponowała na miejsce zastępy JRG Gniezno wraz z drabiną mechaniczną. W krótkim czasie okazało się, że ogień wydobywa się z komina i prawdopodobnie doszło do zapłonu sadzy.

Działania polegały na zlokalizowaniu mieszkania, w którym było napalone w piecu oraz ugaszeniu samego przewodu kominowego. 

Powyższe zdarzenie powinno służyć jako przestroga dla właścicieli nieruchomości. Co roku w okresie grzewczym strażacy są wyzwani do wielu podobnych interwencji w całym powiecie, które są efektem braku dbałości o drożność kominów. Zdarza się, że w efekcie też może dochodzić do tzw. cofek lub pożar może się rozprzestrzenić poza sam przewód kominowy. Dlatego też najlepiej jest zawczasu umówić wizytę kominiarza.

 

 

 

Galeria

2 komentarzy