poniedziałek, 27 września 2021 15:15

Twierdził, że znalazł. Teraz usłyszał zarzuty kradzieży

 
Twierdził, że znalazł. Teraz usłyszał zarzuty kradzieży źródło: KPP Gniezno

W połowie września tego roku z terenu posesji w Strzyżewie Witkowskim doszło do kradzieży roweru. Sprawca wpadł po kilku dniach.

Właściciel jednośladu, który zniknął z jego nieruchomości, wycenił stratę na 1600 złotych. Dzielnicowy z tego rejonu wziął sprawy w swoje ręce i ustalił, że rower znajduje się na jednej z posesji w Wiekowie.

Rower odzyskano i zabezpieczono, a jego 61-letni mieszkaniec "nowy właściciel" tłumaczył policjantom, że ktoś porzucił go w rowie a on znalazł. Na nic zdały się takie tłumaczenia. Śledczy przedstawili mu zarzut przywłaszczenia rzeczy znalezionej. Jednoślad wrócił już do właściciela.

Policjanci przypominają, że każdy po znalezieniu przedmiotu, powinien zgłosić ten fakt Policji lub oddać do biura rzeczy znalezionych. Inne zachowanie jest niedozwolone i może skutkować konsekwencjami karnymi.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane