czwartek, 30 września 2021 12:22

Zderzenie z udziałem ciężarówki, busa i osobówki na ul. Poznańskiej

 

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w czwartkowe południe na ul. Poznańskiej. Ruch w kierunku miasta został zablokowany.

Do zdarzenia doszło 30 września, przed godziną 12 przed skrzyżowaniem z ul. Warzywną. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów - ciągnika siodłowego marki MAN z naczepą, busa marki Fiat oraz samochodu osobowego marki Volkswagen. W wyniku tego dwa pierwsze pojazdy przemieściły się na jezdni i zablokowały całkowicie oba pasy ruchu.

Na miejsce zdarzenia przybyły zastępy JRG Gniezno oraz OSP Łubowo, które udzieliły pomocy uczestnikom zdarzenia oraz zabezpieczyły pojazdy biorące w nim udział. Wezwany zespół ratownictwa medycznego zajął się jedną z osób, która została przetransportowana do szpitala na badania.

Na czas prowadzonych działań ruch na ul. Poznańskiej w kierunku miasta został całkowicie zablokowany - do godziny 13. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Obserwator wtorek, 05 października 2021 12:20 napisane przez Obserwator

    co robi policja gnieżnieńska ??? Tiry ignorują zakazy zarówno wyprzedzania jak i ograniczenia prędkości - przerażajace jest to że często przejezdzaja na czerwonym pedzać jak oszalałe, nie tylko ciężarowe - a policja ? emerytów za przejście na czerwonym -nomen omen bezpieczniej na czerwonym jak nic nie jedzie niz na zielonym jak auta sie nie zatrzymują :(

  • Link do komentarza Adam czwartek, 30 września 2021 20:31 napisane przez Adam

    Jeżdżę na ulicę Bluszczową z Poznańskiej kilka razy dziennie, ilość samochodów wjeżdżających na czerwonym świetle jest ogromna, bez względu z jakiego kierunku. Prędkość z jaką jeżdżą na pewno nie zgadza się z ograniczeniami i nie jest to trudno zauważyć jak szybko czmychają ulicami. Tutaj raczej gość się zagapił i pyknął domino.

  • Link do komentarza miejscowy kierowca czwartek, 30 września 2021 13:23 napisane przez miejscowy kierowca

    Na tzw. gnieźnieńskiej obwodnicy samochody się tak rozhulały, że nie przestrzegają żadnych przepisów Kodeksu Drogowego. Auta, a szczególnie TIRy pędzą z prędkością niewiele mniejszą od światła, strach przechodzic przez jezdnię nawet na zebrach i światłach. Nikt nad tym nie panuje. A poza tym, skąd tam tyle TIRów, jak przecież mają S5? Skracają sobie drogę, bo nie widać, żeby większość z nich pruła np. na Toruń!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane