środa, 10 września 2014 14:00

Ekstraliga i nowości w MOK-u

 
Gnieźnieńska ekstraliga i nowości w MOKu Gnieźnieńska ekstraliga i nowości w MOKu fot. Robert Lasek

Podczas drugiej w tym sezonie konferencji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przybliżone zostały nowe sekcje oraz plany gnieźnieńskiego klubu szachowego. 

Na wstępie spotkania głos zabrali Wiesław Banach i Łukasz Bardeli z LKS Chrobry Gniezno, którzy jako drużyna osiągnęli długo oczekiwany, historyczny sukces wchodząc do ekstraklasy najlepszej dziesiątki klubów w Polsce. - To jest dla nas wielkie zaskoczenie i ogromny sukces. Nie spodziewaliśmy się takiego obrotu sprawy, a teraz jesteśmy w ekstralidze wśród arcymistrzów szachowych. Jesteśmy jedynym zespołem z Wielkopolski, który dostał się do najlepszej dziesiątki – to znaczy, że nasi szachowi seniorzy i juniorzy są najlepsi w Wielkopolsce – mówi Wiesław Banach z LKS Chrobry Gniezno. 

Szachowe grupy w ekstraklasie składają się z osób, które posiadają tytuły arcymistrzów. Co za tym idzie mają sponsorów i ten sport mogą traktować jako zawód. Gnieźnieńska drużyna nie może pochwalić się takim luksusem, gdyż finansowe środki na zawody w większości pochodzą z ich własnej kieszeni. Dlatego LKS Chrobry podejmie współpracę z osobami prywatnymi, firmami, czy instytucjami, którzy zechcą wesprzeć drużynę, która znalazła się w ekstralidze. 

By nieco rozpropagować ten sport, gnieźnieńscy szachiści przyłączą się do MOKtoberfestu, który odbędzie się 20 września. Na Zielonym Zapleczu MOK-u znajduje się szachownica, która posłuży do turnieju w tak zwanego „Blitza”. Będzie to szybka rozgrywka w systemie zegarowym, w której szachiści amatorzy będą mogli skonfrontować się z mistrzami. 

Za to już w najbliższą sobotę, tj. 13 września za Zielonym Zapleczu odbędzie się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Klub Rodzica, który w ten sposób rozpoczyna czwarty sezon swojej działalności. W sobotę od godziny 11:00 klub zaprasza rodziców wraz ze swoimi dziećmi. Podczas tego spotkania będzie okazja do wspólnej rozmowy, ale i zabawy. Piknik zainauguruje spotkania klubu, które odbywać się będą w środy. Pierwsze już 17 września w sali 419 od godziny 10:30. - Klub jest po to by się wspierać, porozmawiać o problemach wychowawczych. Jest to platforma wymiany doświadczeń, w której rodzice wraz ze swoimi pociechami mogą znaleźć przestrzeń dla siebie – mówi Joanna Michalak współzałożycielka klubu. 

Iwona Piechocka – Jóźwiak opowiedziała o najnowszych sekcjach, które ruszają od nowego sezonu. Jedną z nich jest Talent Studio, która przygotowywać ma do Kalejdoskopu Talentów organizowanego od trzech lat. Nowa sekcja jest skierowana dla osób, które mają pomysł na siebie, ale nie wiedzą jak im pokierować. Na nich, raz w tygodniu w ramach bezpłatnych szkoleń, będą czekać specjaliści w dziedzinie emisji głosu, tańca, ruchu scenicznego, które pozwolą im udoskonalić talent.

28 września na Lednicy po raz kolejny odbędzie się Święto Latawca. Podczas niego będzie można porozmawiać z najlepsza drużyną paralotniową na świecie. W Święto Latawca zaangażuje się także sekcja modelarska, dzięki której, pod okiem instruktorów, będzie można zbudować swój własny latawiec. Od 10 września MOK ogłasza konkurs na najlepszy, własnoręcznie zbudowany latawiec. 

Przypominamy, że już w najbliższy czwartek 11 września, nastąpi uroczyste otwarcie sezonu, które zainauguruje wernisaż rzeźb Edwarda Sutora. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 w Galerii. Już 12 września o godzinie 12:00 ulicami miasta przejdzie kolorowy korowód, który udowodni, że „MOK jest Happy”.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane