czwartek, 14 października 2021 13:00

Seria włamań na terenie Gniezna. Policja ostrzega

 

W związku z występującymi przypadkami włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań na terenie Gniezna, policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność.

W ostatnim tygodniu na terenie Gniezna doszło do dwóch włamań do domów jednorodzinnych i dwóch do mieszkań. Przestępcy dostają się do pomieszczeń najczęściej poprzez uszkodzenie drzwi balkonowych lub drzwi wejściowych. Ich łupem zazwyczaj padła biżuteria i pieniądze.

W czwartek 7 października br. doszło do włamania do domu w budowie na osiedlu Grafitowym na Skiereszewie. Włamania dokonano w nocy, a złodzieje skradli narzędzia i przewody elektryczne.

W piątek 8 października br. zgłoszono kradzież z włamaniem do domu na osiedlu Arkuszewo. Włamania również dokonano w nocy - domownicy w tym czasie spali. Z budynku skradziono gotówkę.

W poniedziałek 11 października br. odnotowano włamanie do mieszkania na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Z lokalu skradziono klaser z monetami i medalami okolicznościowymi. W tym czasie pokrzywdzona przebywała na zakupach.

W środę 13 października br. policjanci otrzymali informację o włamaniu w biały dzień do mieszkania przy ul. Roosevelta. W tym przypadku skradziono złotą biżuterię.

Policjanci z KPP Gniezno apelują: - Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z faktem włamania, bądźmy ostrożni. Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza. Dlatego policjanci proszą, aby pod numerem telefonu 47 77 21 211 (czynny całą dobę) informować, kiedy tylko:

 • zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój w miejscu zamieszkania,
 • usłyszysz hałasy w mieszkaniu sąsiada, a wiesz, że mieszkańcy wyjechali,
 • zobaczysz nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu,
 • auważysz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy lub na parkingu, szczególnie jeżeli próbują robić zdjęcia domu i twojej okolicy.
   

2 komentarzy

 • Link do komentarza Gość wtorek, 19 października 2021 23:34 napisane przez Gość

  Policja dostała już raz włamywaczy na tacy wraz z nazwiskami dwóch mieszkańców Gniezna którzy im tych okradzionych wystawiali i nikt z tym nic nie zrobił wiec brak słów na to wszystko !!!!!

 • Link do komentarza Tymon czwartek, 14 października 2021 13:57 napisane przez Tymon

  "W biały dzień", "mieszkańcy spali", czyli złodzieje czuja się bezkarnie i nie obawiają się złapania... super...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane